| GoodGuy a întrebat:

Stiu ca o sa va para amuzant dar sunt baiat, am 15 ani si inca nu am avut o prietena, si mi-e foarte rusine de asta. Nu stiu unde sa cunosc fete noi si despre ce sa vorbesc cu ele si sunt foarte timid. As vrea sa ma puteti ajuta sa imi spuneti ce ar trebui sa fac sa imi gasesc o prietena.
Va rog frumos fara jigniri, deoarece nu isi au rostul.
Va multumesc!

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca iti este rusine sa vorbesti cu una din fetele pe care le cunosti, atunci nu ai cum sa te faci remarcat in fata unei fete "noi", pe care nu o cunosti si nici ea nu te cunoaste. Asadar, ori dai rusinea la o parte, ori mai asteapta cativa ani, cu speranta ca vei scapa de aceasta rusine.

| LoveSleep a răspuns:

Care-i graba? Prima prietenă o-am avut la sfârșit de 17 ani. Nu sunt genul care să nu fie în stare să vorbească cu o fată. Motivul pentru care n-am avut o relație nu ți-l voi spune, dar ce vreau să vezi e că nu e cine știe ce.
Stai în banca ta și vezi-ți de treabă, mure sunt destule, dar trebuie să deschizi gura când cad de sus.

| SkyPilot a răspuns:

Nu e nici o graba sa ai o prietena, si nici o rusine. Nu trebuie sa o cauti, lasa sa apara ea - adica o fata care sa iti placa. Nu intra intr-o relatie doar ca sa fii cu cineva.
De gasit o gasesti in grupuri de varsta ta, de preferat grupuri formate in jurul unei pasiuni comune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 15 ani si nu am avut vreodata prieten si imi este foarte bine. Ce iti trebuie prietena de acum? Poti foarte bine sa inveti in loc sa te framanti de faptul ca nu ai asa ceva.

| frostxtq a răspuns:

Esti prea mecanic. Nu cu toate fetele vorbesti despre aceleasi lucruri. Daca exista acea scanteie intre tine si o fata, conversatia va decurge singura. Fata va avea curiozitatile ei legate de tine si tu la fel. O sa aveti ce discuta.

Răspuns utilizator avertizat
| Vanqu1sh a răspuns:

Pe tine trebuie sa te ia cineva de mana si sa te duca la o femeie ...FII MAI CU TUPEU cand vorbesti cu ele laughing.

| GoodGuy explică (pentru Vanqu1sh):

laughing)) Nu e vorba de asta, sa zicem ca mai mare problema este locul unde as putea sa ma intalnesc cu fete, intelegi?

| Vanqu1sh a răspuns (pentru GoodGuy):

Dar stai linistit ma, important este sa nu iti fie rusine sa vorbesti cu ele sau sa te bagi in seama si etc, timiditatea e aia care te baga in pamant, daca esti mai sigur pe tine cand dai din papagal automat si ea devine interesata, dar daca te balbai ce sa inteleaga fata? Poate ii dai impresia ca se balbaie si ala mic in pat laughing

| RazvanValy222 a răspuns:

Crede-ma,nu ai dc sa te grabesti, fetele de la varsta asta iti mananca tot timpul si banii, marea majoritate.Eu unul nu am timp de ele, eu iti sigerez sa nu te grabesti ca ai doar 15 ani ai toata viata inainte bft! ^^

| paulmacec a răspuns:

In cearca sa vorbesti cu cele din clasa sau inscriete intr-un colectiv. Fa sa vorbeasca ea prima