| mirunaaa96 a întrebat:

Am o problema tare aiurea in legatura cu prietenul meu care imi spune ca m am schimbat si ca are dubii in privinta mea. Nu stiu ce sa fac, nu il mint cu nimic dar nici nu ii arat prea mult ca il iubesc. recunosc ca nu mai vorbesc cu el atat de frumos si mai mult sec dar asta e din cauza lui..nu cred ca as putea sa fac eu ceva ca sa fie bine pentru ca sunt mult prea orgolioasa si nici nu as sti ce. am nevoie de niste sfaturi, cum sa continui si ce sa fac.

8 răspunsuri:
| ZambetDeGheata a răspuns:

Vorbeste cu el, spune-i ce crezi si ce simti.

| Zamolxe777 a răspuns:

In primul rand chestiile astea nu se discuta pe net.Comunicarea e foarte importanta intr-o relatie, du-te si discuta cu el.Si problema cu orgoliu la femei e veche de cand lumea.Orgoliul e un ****, lasa de la tine, pentru ca e vorba de o relatie, nu de un joc tampit sau razboi psihologic.Si apropo cati ani ai?

| mirunaaa96 explică (pentru Zamolxe777):

Am 16 ani.

| Zamolxe777 a răspuns (pentru mirunaaa96):

Esti inca tanara.Totusi tine minte ce ti-am spus.Fa ceea ce simti, dar du-te discuta cu el, nu cu noi.Pe internet nu-ti gasesti fericirea!

| mirunaaa96 explică (pentru Zamolxe777):

Multumesc, o sa tin minte. aveam nevoie doar de niste sfaturi.

| Zamolxe777 a răspuns (pentru mirunaaa96):

Cu mare placere! Sper ca ti-am fost de ajutor!

| mirunaaa96 explică (pentru Zamolxe777):

Sigur, multumesc inca o data!

| RosyInferno a răspuns:

Ii spui tare si raspicat ca daca ti-ai schimbat comportamentul este datorita a ceva ce-a facul el. (Daca este asa) Poti sa-i spui si ca nu stii nici tu de ce te comporti asa, deci treci printr-o perioada mai. dificila si ca, daca vrea sa fie langa tine chiar si asa, bine; sa nu se supere daca ii vei face faze mai urate sau daca vei vorbi mai sictirit cu el. Daca nu, inseamna ca nu prea tine la tine, deci nu mai ai stres.