| XxXxXDavidFotbalistulXxXxX a întrebat:

Am si eu o problema, am o relatie de 4 luni, iar mama prietenei mele nu ma suporta, pur si simplu. mama ei o vede pe prietena mea langa un alt baiat, doar langa acel baiat, fara ca mie sa-mi dea macar o sansa. ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| kandaraki a răspuns:

Daca te invita la ea si va fi si mama prezenta, comporta-te frumos cu mama ei, spune-i complimente, zii ce fiica educata si frumoasa a crescut, poarta-te ca un gentleman, cu timpul se va deprinde cu tine! succes

3 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Nu conteaza ce vrea mama, important e ce vrea prietena ta.

| RainmakerX a răspuns:

Ajut-o oricand are nevoie. Fii politicos, fi bun cu toata lumea din jurul prietenei tale. (Chiar si cu vecinii acesteia de la bloc -daca sta acolo. Uite un ex:
O vecina batrana duce o sacosa. Tu te oferi s-o ajuti.
Atunci cand o sa te barfeasca mama prietenei tale acea batranica o sa spuna "Mie mi se pare un baiat bun". Intelegi, nu trebuie s-o convingi neaparat pe ea...ci doar toate persoanele din jurul ei.

| aliceally a răspuns:

Daca prietena ta te place isi va convige mama sa iti dea o sansa