| Aspirator83 a întrebat:

Bună TPU,
Anul trecut prin Noiembrie am luat decizia de a mă despărți de prietena mea. Era răzbunătoare și mi-a spus că vrea să mă vadă cum sufăr. În Ianuarie, de ziua ei mi-a făcut-o. Sunt clasa a XII-a și mi-a sfâșiat sufletul pozându-se cu altcineva. Suferința a fost cumplită pentru mine. Chiar astăzi am făcut analize de sânge pentru că în urma traumei am dezvoltat o durere de stomac care nu mai dispare. Au trecut mai bine de 4 luni, iar eu tot nu am reușit să trec peste. Mă doare enorm când realizez că mi-am pus sufletul pe tavă, iar ea nu a făcut decât să mă rănească. Vomit zilnic având dureri profunde și de lungă durată. Nu știu ce se va întâmpla cu mine. Nu pot înțelege de ce există atât de multă răutate într-o persoană.
A fost prima mea prietenă, la cât de multă durere a produs, nu cred că va mai exista o altă persoană, sunt hotărât de decizia luată.
Am Bacul peste 3 luni și nu știu cum să mă mobilizez pentru a-mi salva viitorul. Vă rog, da-ți-mi un sfat!
Mulțumesc anticipat.
Oricare ai fi tu, să ai o zi minunată!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Gastrita pe care o ai nu este provocata de suferinta din dragoste ci din mancarea proasta si incorecta pe care o mananci zilnic!
Durerile de stomac nu au cum sa dispara printr-o minune daca nu iei tratemnt si nu intelegi ca ceea ce bagi in gura, afecteaza direct stomacul.
Despartirea ta poate sa-ti provoace durere de cap si suparare, nu durere de stomac, burta sau alte organe.
Mergi la un gastroenterolog si te trateaza evitand sa mai mananci porcarii, fiindca acelea ti-au declansat durerile de stomac.

| johnnny123 a răspuns:

Păi dacă te-ai despărțit de ea în noiembrie, cum adică "ți-a sfâșiat sufletul" pentru că s-a pozat cu cineva în ianuarie? Ce credeai că o să facă după despărțire, că o să se călugărească și o să trăiască într-o chilie fără contact cu lumea tot restul vieții?

Din moment ce v-ați despărțit, înseamnă că drumurile voastre s-au separat. Ceea ce face ea nu ar mai trebui să te afecteze în niciun fel. Iar din moment ce era o persoană răzbunătoare, despărțirea ar trebui să fie mult mai ușoară.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Bunica Marghioala (Violleta2022) iarasi bate campii.
Exista o boala denumita "Stomac nervos". Am studiat cazul, deoarece sufar si eu de asa ceva.
Pentru initiere citeste aici: https://laboretica.ro/cauze-si-tratamente-pentru-un-stomac-nervos/
Dar trebuie urgent sa mergi la medic pentru a nu se croniciza.
Cat priveste fosta prietena, iti spun atat: dupa tren si dupa femei sa nu alergi niciodata: vin altele. Cu atat mai mult cu cat nu prea avea calitati bune, dupa cum zici. Ea stie ca tu te oftici si de aceea umbla si se saruta pe langa tine cu altul.
Trateaz-o cu indiferenta. Nu ai sange in instalatie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pare text/scenariu de telenovelă sau teatru întrebarea asta.

| tunoi88 a răspuns:

Cui pe cui se scoate. Daca vrei sa te ajut cu un sfat in poti scrie in privat!