| CraZzYSaNNTa a întrebat:

As vrea sa ma ajutati caut poezii pentru cea mai buna prietena. Vreau sa ii arat ca sunt o prietena buna! va rog ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Iubirea

Iubirea pentru oameni,e o dulce cautare
Sacrificand din viata,pentru o mica sarutare.
O inima te-alege,sa o iubesti profund
Sa tii ca o comoara,sufletul ei bland.

Un pic de tandrete,te face sa plutesti...
Zarind dincolo de ape,cuvantul "te iubesc"
Pornind pe vasul lumii,iubirea o gasesti,
Facuta sa te plimbe,simtind intineresti.

Dragostea apare,la fel ca un rasad
Incepe ca o gluma,dar totu-i adevarat.
Te face sa plutesti, dar nu destul de mult
Deodata esti trantit, ca frunzele de vant
happy te ajuta cu ceva?

| rpushtiu a răspuns:

Hai nu fii nebun eminescu ai incercat durule laughing incearca sau cel mai bine ar fi sa ii compui tu una din gandurile tale din inima ta nu sa te uiti in alte carti incearca si poate va fi uimita succes

| CraZzYSaNNTa explică (pentru rpushtiu):

Bai da ai tupeu! Eu nu sunt silent50 eu sunt sorusa si voiam niste pareri da daca tu vii cu daste nu mai scrie ca esti tupeist si nu te gandesti la numic scrii direct!

| rpushtiu a răspuns (pentru CraZzYSaNNTa):

Da pai grabit fiind nu am observat prietena... si eu sunt mai direct nu explic pe ocolite