| Jesko8713 a întrebat:

Buna TPU!
Ce vrea sa insemne când o fata se atinge ușor pe fund ca și cum ar avea o durere sau se atinge să vadă dacă mai are telefonul in buzunarul din spate chiar daca ea nu are buzunar.
Acum o săptămână am întâlnit o fata de vreo 15 ani, mica de statura, frumoasa și drăguță in autobuz.
Precizez că eu am 15 ani și nu sunt vreun pedofil sau altceva, doar că m-a lasă fără răspuns aceasta întrebarea deoare așa mai fac și alte colege de la mine din clasa.
Fără miștouri va rog.
Toată treabă decurge în felul următor:
Ies de la midatii pe la 14:25 mă duc în statie care era lângă mediatii la și 30 trebuie sa vina autobuzul.
Fata se uita mai mine pe furiș că să zic așa când ajung in statie mă pun la 1m de ea că pe acolo oprea autobuzul.
Eu fiind ajuns in statie c-am pe la și 27 mai era până la și 30 până când venea autobuzul. In timp ce așteptăm eu și fata, autobuzul venea din stânga mea și tot stânga ei eu preponderent mă uitam spre stânga dar mă mai uitam și în fața ba și spre ea cu coada ochiului și o vedeam cum se uită înspre mine sau cel puțin spre stânga.
S-a nimerit să urcăm în același autobuz ea cobora la a doua statie statie eu la ultima. In autobuz eu ocupasem un loc lângă alta fata, pe când fata care era cu mine in statie era în picioare și se ține de mânerul de la scaunul din fata mea cu mânuță ei micuța până la prima statie vreo 3 min se uită numai în fața după 1-2 min doua începuse să vorbească la telefon cu mama ei pe care o avea trecuta in telefon Mama❤️❤️ fix așa și se uită în spate și un pic la mine din ce observasem eu cu coada ochiului, avea o voce așa de cute când vorbea, se vede din vorbe că era un pic timidă. Dar asta nu îl consider chiar un dezavantaj la o fată.
Ideea e că la prima statie in care doar au urcat oameni, ea avea un mic rucsacel in spate pe care la dat jos sa poată să urce oamenii în autobuz și la pus in dreapta ei, fix in drept cu ea il tinea in mana. După ce urcaseră toți oamenii și se închise ușa își pusese ușor mana pe fund pe partea dreapta mai exact a stat vreo 5 sec a pipăit
( n-a cum fac fetele că știți voi) și după o sunase mama ei și vorbise ce vorbi cu ea că nu am stat sa ascult dar avea o voce cute rău.
Într-un final a ajuns statia unde trebuia să coboare și de acolo "ne-am văzut fiecare de drumul lui" menționez că nu vorbisem, doar așa din "priviri" daca pot spune.
Voi cu ați vedea aceasta fata după cum am caracterizat-o eu, caracterizati-o și voi atât moral (având în vedere cum o avea pe mama ei trecuta in telefon) cât și fizic.
Menționez că nu i-am cerut nici un Instagram sau altceva
S-ar merita sa mă bag cu ea in seama?
Având în vedere că sunt un băiat de 15 ani, par brunet mediu, 1.72 cm, 64kg, ochi căprui, iubitor și atent (vă puteți da seama că îmi place de ea prin faptul că am stat sa va scriu tot acest roman)
Voi ce ziceți aș avea șanse cu ea?
Daca o voi mai întâlni mă voi baga in seamă cu ea, merita voi ce ziceți?
Menționez că nu sunt cel mai frumos băiat că na nimeni nu e perfect (dar daca mă aranjez un pic nu arat deloc rau), ba chiar fetele pe la școală întorc capul după mine daca mă aranjez frumos) dar ea pentru mine ar fi fata perfecta.
(Menționez că nu m-am îndrăgostit de formele ei deoarece fund nu prea avea și sâni sincer nu am observat, asta e un mare lucru în 2022 sa nu te îndrăgostești de formele unei fete)
Ar merge sa am cu ea o relație de prietenie, eu as vrea de iubit/iubită daca se poate sau macar de prietenie și pe parcurs după ce ne cunoaștem sa fie și ceva mai serios cum am menționat mai sus.
Menționez că suntem din mediul rural la o distanta de cam 6km.
Cum ar trebui sa o abordez că sa o atrag spre mine și să continuăm cu vorbitul.
Mulțumesc că ați citit până aici.
Va rog sa îmi răspundeti la tot ce am scris aici deoarece poate m-ai ajuta și pe altcineva, dau coroana la răspunsurile cele mai bune.

4 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Câte detalii despre cum a pus mâna la fund. Dacă ați ține minte detalii și la română și mate la fel, am ajunge o țară șmecheră rău.
La 15 ani sunteți cam mici de relații.Nu mai aborda nimic.

| johnnny123 a răspuns:

Chiar era necesar tot romanul ăsta?

| dgprof a răspuns:

Abordeaz-o, cere-i numarul de telefon si mai departe vedeti voi cum decurge.

| Kasiii2345 a răspuns:

Ce pot să îți spun e că, instictiv dacă ești obișnuită, ca fata vorbind, să îți ți telefonul în buzunarul de la spate, instictiv îți vine să te verifici dacă telefonul mai e acolo, chiar dacă nu l-ai pus acolo și l-ai băgat în buzunarul de la geacă spre exemplu. Si așa cum spui tu că se uita la tine ușor, se uita poate pentru că fără să îți dai seama, te holbai la ea și nu e ceva plăcut să se holbeze cineva la tine.