| IrinaAniri a întrebat:

FUNDA, VA ROG AJUTATI-MA! viata mea e o telenovela complicata, si nu o povestesc pe toata acum, sa spunem doar ca am fost cu un baiat, cristi, de doua ori, dar asta fost acum mai mult timp, ultima oara eu m-am despartit de el, si dupa aia el a mai avut 2 prietene si eu nu am zis nimic, se purta ok pana cand mi-am facut si eu un prieten, pe care el il cunostea, iar dupa aia se purta oribil cu mine si mno... asta s-a intamplat in vara, si de cand a inceput scoala nu am mai vorbit cu el, acum cateva luni am aflat ca se muta, dar nu in alt oras, si in AMERICA! eu nu numai ca il plac, dar il iubesc de o tona de timp, am fost groaznic de suparata cand am aflat. acum e prea tarziu ca sa il mai pot vedea in persoana. stiu ca suna poate ciudat, dar eu simt ca ma mai iubeste, caci atunci cand eram impreuna zicea ca ma va iubi mereu si foarte multe chestii siropoas, dar normal ca nu sunt singura. vreau sa vorbesc cu el, dar nu stiu cum sa incep conversatia, are rost sa fim doar prieteni, adica nu putem decat savorbim la telefon si pe mess. vroiam sa ii spun ca il iubesc asa direct ca sa stie macar, ca doar nu o sa ne mai vedem...
daca ati inteles ceva din ce am scris dati-mi va rog sfaturi ca sa nu mai fiu asa deprimata, sa ii spun ca il iubesc?

4 răspunsuri:
| Asunalove a răspuns:

Desigur,daca il iubesti atit de mult atunci spune-i cit mai repede....altfel el va pleca si nu vei mai reusi nimic!
depinde cind pleaca..., daca o sa plece peste o saptamana sau mai mult atunci petrece-ti restul zilelor cu el...numai astepta pina va pleca! Dar daca a ramas doar trei zile sau doua atunci ar fi de ajuns sa stie ca il iubesti.Chiar daca o sa aiba alte iubite eu cred ca intr-o zi isi va aduce aminte de zilele frumoase petrecute impreuna! pa

| IrinaAniri explică (pentru Asunalove):

Mda. faza e ca a plecat de 2 zile... si eu nu am fost in stare sa vorbesc cu el inainte gandindu-ma ca asa o sa sufar mai mult, in cazul asta e bine sa ii spun ca il iubesc, sau tot nu are rost?

| Asunalove a răspuns (pentru IrinaAniri):

Eu cred ca ar trebui sa stie cit de mult il iubesti! poate te vei simti mai bine dupa.

| criby a răspuns:

Spune-i ca asa poate stii de sentimentele tale fata de el.