| anonim_4396 a întrebat:

De o gramada de timp ma cert cu taicamiu ca nu ma lasa sa imi las plete sad! Mama nu are nimic impotriva pletelor,din contra chiar ii place cum imi sta,dar tatal meu are alta parere :"Te tunzi!" "Esti baiat","Ai alte preocupari la varsta asta","Trebuie sa inveti nu sa te coafezi" si alte prostii sad

Mie imi place cu parul lung,sunt rocker,imi place sa stau asa, il ingrijesc

Cum pot sa il fac pe tata sa ma lase asa? Cum il conving

DAU FUNDA!

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

I dau dreptate omului, numai homosexualii au par lung sau plete, eventual iti lasi parul putin lung in spate sa nu depaseasca de la jumatatea gatului in jos

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Asta e putin prea mult, homosexualii nu au parul lung eu ma refer lung lung cam cum ii au rockerii...cauta si tu James Hetfield 1983 pe net si ai sa vezi la ce ma referwinking

| Zerathull a răspuns (pentru mgtow):

Sunt multi rockeri cu parul lung si acest fapt nu-i face homosexuali happy

| Fatamuntilor a răspuns:

Spunei..Nu conteanza cat de lung am parul, conteza ce si cum gandesc''!
La scoala ai probleme /Profesorii ce zi?
Doveste-i tatalui tau ca iti poti ingriji parul1Parul lung e e mai greu de intretinut, ingrijit, aranjat! Trebuie spalat mai des, se usuca mai greu.
Incearca sa-l prinzi in coada la spate sa para mai alfel.

| alinaalin955 a răspuns:

Eu sunt de partea tatalui tau.
Esti baiat, trebuie sa te tunzi, sa ai parul scurt.

| anonim_4396 explică (pentru alinaalin955):

Si baietii pot avea parul lung, eu asa vreau sa il am

| alinaalin955 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pune-ti si 3 cercei intr-o ureche, doi in cealalta, un cercel in nas si unul un spranceana.
Glumesc, fiecare stie ce are de facut.

| anonim_4396 explică (pentru alinaalin955):

De fapt chiar vreau in ureche dar in spranceana si in nas nu

| bogboy101 a răspuns:

Pai este innapoiat tatal tau asta pot spune. vorbeste cu el si oricum cu forta nu te duce la frizer. funda?

| alexblack00 a răspuns:

Fugi de acasa laughing si daca te cauta sau te suna ii spui ca te vei intoarce numa atunci cand va fi de acord sa iti lasii plete pana atunci ii spui ca nu o sa te mai vada niciodata big grin si gata

| Zerathull a răspuns:

Intraba-l pe tatal tau cu ce il afecteaza pe el faptul ca tu vrei sa-ti lasi parul lung, doar nu faci rau nimanui.Mi se pare cam aiurea sa nu te lase, bafta happy

| Zerathull a răspuns (pentru Zerathull):

Intreaba-l,scuze.

| Tanase_Diana_1982 a răspuns:

Pai...ii zicii:
-Tata te rog lasa-ma sa imi las parul lung.Asa sunt eu asta e stilul meu.Promit mil voi ingrijii si tottce e necesar.
Iar tatal tau va intelege.Asa am procedat si eu cu catelușul meu si a doua zi mi-lau luat.Deci cred ca merita sa incerci! Bafta! Funda?

| RosyInferno a răspuns:

Ii poti explica ca la varsta asta sau ca in perioada asta, parul lung te defineste. Este ceva al tau, care iti da incredere si te face sa te diferentiezi de altii. Apoi, continui frumos cu: stiu ca probabil vei rade sau iti vei bate joc sau nu vei intelege de fel, dar lasa-ma momentan sa-mi fac damblaua, pentru ca oricum nu renunt la ea. Plus, pun pariu ca si tu ai avut anumite cerinte mai.,, ciudate" la varsta mea si, ca si tine, as vrea sa mi le indeplinesc si eu.
Sper sa iasa bine. Btw: can you give me a pic with your hair?laughing

| anonim_4396 explică (pentru RosyInferno):

Exact asta spune si mama : "Lasa-l sa isi faca damblaua" laughing si nu am momentan o poza

| RosyInferno a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai no, nu ii poti spune ca asa iti place tie pentru ca esti rocker. Nu te va mai lasalaughing