| anonim_4396 a întrebat:

din nou apelez la voi si sper ca si acum sa ma ajutatihappy, problema face iar referire la un baiat, de fapt pot sa sp ca este partea a 2-a a povestii,deci atunci eram confuza nu stiam daca sa ma mut sau nu la elsad,vreau sa va spun ca am facut pasul si m-am mutat la el, numai ca lucrurile nu au mers atat de roz pe cat am vorbit aman2, deoarece eu la inceput i-am pus tot felul de intrebari,gen daca nu imi gasesc servici,daca nu ma inteleg cu ai lui,ce facem,iar el imi spunea ca nu are cum ca va fi bine sa am incredere in el si chiar credeam in el,dar m-am cam ars, deoarece in primul rand am avut neintelegeri destul de marii cu ai mei pentru ca nu au acceptat aceasta situatiesadin fine usor usor s-au acomodat si a trebuit sa accepte, tin sa sp ca am stat 3 luni la elsad, in prima luna toate au mers frumos, mai ales ca eu nici nu m-am mutat bine la el si a 3 zii m-am dus la servici unde lucra el,nu pot sa sp ca m-am desc foarte bine pentru ca numai lucrasem niciodata dar am incercat sa numai sp ca ne certam mai mereu pe acolo, mai mult pe inghesuite ca dehh erau colegii, am lucrat timp de 2 luni apoi 1 luna am stat acasasad, dar din a 2 luna deja am inceput sa ne certam foarte desscrying, el avea si poate are si acum obiceiul sa se imprumute de la patron, cat am stat eu acolo nu a luat 1 data salariul intreg, ba mai mult a luat o data 5 lei noroc ca lucram si eu ca daca nu-si tocmai atunci era si ziua lui si pot sa sp ca ziua si-a facut-o pe banii de la mine, chiar maicasa mi-a sp"ce ti-am sp eu ca el isi face ziua pe banii tai", certurile mai porneau si din cauza caci cu mine nu statea mai deloc.adica venea de la servici si daca manca de bine daca nu statea la calc,disparea pe afara cu baietii si eu stateam ca fraiera si munceam cu masa(stau la curte),apoi cand venea de afara se punea in pat si se baga la tv,iar cu mine nu vb mai deloc si totusi mi se parea penibil si durerossad,ceea mai mare greseala a mea este GURA,deoarece mereu tipam pe el pe unde ne nimeream nu conta cata lume era in jur dar ma scotea din sarite si numai puteam sa ma abitin,sa va dau un exemplu am fost la o nunta la rude de ale lui,cand s-au dus la apa el si-a luat sticla de cola si a plecat inainte pe mine m-a uitat mai ales ca eu nu prea cunosteam,am strigat dupa el,am ajuns la restaurant la fel el s-a asezat langa mosuso,eram eu la un cap de masa si el la celalat in timp ce sorasa cu gagicuso erau langa mine si sa giugiuleau,m-am ofticat foarte tare pai ce naiba venii in cuplu cu mine si se puse langa mosuso,apoi s-a furat mireasa in club sa dansez si eu langa el,pai de ce ma apropiam de el,se ferea daca am vazut asa am dansat cu varuso,in restaurant la fel sa dansez langa el la fel imi facea se indeparta de mine am incercat sa il sarut a ridicat capul de parca i-ar fi fost scarba de minecrying,am luat foc,am iesit afara din restaurant m-am bagat printre masini si m-am pus pe planssadm-am simtit ca unsad, apoi a venit partea in care a trebuit sa ma duc cu maicasa la gradina sa culegem recolta, timp de 3 zile eram numai acolo, a 3 zii cand vine de la servici m-am plans si eu k sunt obosita si ca numai suport gradina si mi-a zis ca daca nu imi convine sa ma intorc de unde am venit,cand am auzit mi-a picat cerul in capsadsi el avea netu pe tel, am auzit ca era pe mess i-am cerut tel si i-am sunat pe ai mei sa vina sa ma ia, sa numai spun ca in 3 luni de zile de 3 ori mi-am scos hainele din sifonier dar s-a opus el, acum nu a mai zis nimic, decat statea langa mine si se uita m-a intrebat de 2 ori daca mai ramanem amici si i-am zis ca nu,in fine cand am ajuns acasa mi-a trm sms-uri si a incercat sa ma sune dar nu i-am rasp si mi-a zis ca ma roaga sa ramanem macar amici, in fine am inceput sa vb iar cu el, deoarece el a zis ca sa luam o pauza timp de 1 saptamana 2, am acceptat eu am plecat la tara 1 sapt,vb prin mesaje ma suna,si ma tot intreba cand vin in oras,m-a intrebare daca pot sa vin intr-o sammbata i-am sp ca nu stiu,dar am venit,si pe mess i-am zis sa ne vedem sa vb, daca ne impacam sau nu, iar el incepe sa ma i-a ca are 21 de ani si nu vrea sa isi inchida viata,ca vrea sa iese cu prietenii ca vr sa vb la tel cu cine vrea,adevarul este ca mereu vb pe mess cu fete imi sp ca sunt colege,prietene hmmm si la tel la fel,iar tel il lua cu el pana si in wc,ceea ce ma baga la dubiisad, si ne certam destul de des si pe prietenii si pe tel si pe mess, si i-am zis dar cand mai luat la tine nu te-ai gandiut ca ai 21 de ani si ca vrei sa te distreziii,pe mine de ce mai luat la tine sa fiu buna de munca si sa ai tu ce sa...a zis ca nu,iar in pauza aia baiatu era prin cluburi,p la prietenii, prin parc, iar pe mine timp de 3 luni nu m-a scos decat la 3 nunti, si in oras la mosuso, si cand i-am zis ca pe mine de ce nu m-a scos pe nicaierii mi-a zis ca era dubla consumatia si nu erau banii-dupa ce ne-am desp a facut schimb de numere cu un coleg de serviciu, el a dat nr meu ca sa ii dea ala nr unei alte fete de 16-17 ani,s-a intalnit cu ea dar nu stiu daca este cu ea sau nu,problema este ca acum nu stiu ce sa fac sa il uit imi este foarte greucryingcrying, de vb nu am mai vb de cateva saptamanii bune, cred ca 1 luna,intra pe mess nu vb cu mine,nu stiu ce sa mai cred,imi este foarte greu,imi este dor de el,plang mereu,ma intreb daca se v-a mai intoarce,iar daca se intoarce sa ii mai dau o sansa,prietenii mei spun sa imi vad de viata ca nu se merita,acum nu stiu,pe o parte mi-as dori foarte mult sa ne impacam, credeti ca se va mai intoarce(el este zodia fecioara)? stiu ca dupa tot ce mi-a facut nu are rost dar nu stiu de ce vreau atat de mult sa ne impacamcryingcryingvoi ce ziceti sa fac? imi cer mii de scuze ca am scris un roman dar simteam nevoia sa povestesc, si era mai mult de spus dar deveneam mult prea plictisitor--va rog sa imi rasp sincer si sa nu ma luati in baza va multumesc din suflet:*:**::X

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi-a trebuit un an ca sa uit un baiat dar mi-a trecut am inteles ca nu are rost
iti spun doar un lucru
Timpul le vindeca pe toate

| dianaandra1467 a răspuns:

Ascultă-ți inima. Fă ce crezi tu, nu ai nevoie de sfaturile altcuiva atâta timp cât tu vrei altceva.

| MentalHolocaust a răspuns:

Draga mea, chiar mie mila de tine prin cate ai trecut dar nu mi se pare normal sa faci atatea pentru cineva care nu il intereseaza de nimic si are treaba pe nu stiu eu unde.Eu zic sa nu te mai obosesti atata si sa faci ce e corect, sa te desparti de el pentru ca nu e bine ce face asa ca eu zic sa ai grija si sa o termin cu el happy. Sper ca te-am ajutat si fi curajoasa sa nu te doboare nimic.

| BuBu2006 a răspuns:

Mdaa. chiar e un roman aici! Ce sa spun. mai bine uita-l! Asa ar fi mai bine pentru tine, parerea mea! happyPentru ca din cate mi-am dat seama se cam foloseste de tine!winking

| NicolasG a răspuns:

Buna
nu stiu daca ai aflat, dar ai un PRIETEN adevarat, si care doreste mult sa te ajute
se numeste ISUS, si-l poti cunoaste an BIBLIE
e demn de ancredere si e tare dornic sa te ajute, daca al soliciti
"toate lucrurile lucreaza ampreuna spre binele celor ce-l iubesc pe DUMNEZEU"(citat din biblie)

| xXDanXx a răspuns:

NU te doare mana?

| anonim31x a răspuns:

Asta e povestea ta? :O

| asdfghjkpioiytrewqasdfgh123456789 a răspuns (pentru anonim31x):

Este putin din ea, era mai mult de povestit dar si asa este destul de mult de citit si poate destul de plictisitor...aa si da este povestea mea pare ciudat dar este povestea meacryingcryingstiu ca o sa fiu judecata dar...sad

| anonim31x a răspuns (pentru asdfghjkpioiytrewqasdfgh123456789):

Nu ai de ce sa fi judecata..si mai ales de oamenii care nu te cunosc..eu credeam ca este o poveste de pe facebook. jur!

| asdfghjkpioiytrewqasdfgh123456789 a răspuns (pentru anonim31x):

Nup nu este o poveste de pe facebook, este o poveste adrvarata, prin care am trecut eu sad

| anonim31x a răspuns (pentru asdfghjkpioiytrewqasdfgh123456789):

Imi pare rau pentru tine.sad :*

| asdfghjkpioiytrewqasdfgh123456789 a răspuns (pentru anonim31x):

Asta estesadacum v-a trebui sa trag pentru ce am facut, dar ce nu inteleg este faptul de ce vreau sa ma mai impac cu el dupa toate intamplate, chiar nu stiu...in fine timpul v-a decide ce se va intamplasad:*:*:*