| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU happy

Eu sunt Ciprian, și am aproape 21 de ani.
Destinul mi-a scos în cale o fată. Lucrăm la aceeași companie, însă mediul de lucru ne împiedică să interacționăm prea des (noi fiind din localități diferite). Lucrăm în departamente diferite, iar pauzele sunt de asemenea la ore diferite.
Sunt zile când ne vedem, de la distanță, și uneori pe alee, ce-i drept. Mi-am făcut o obișnuință de câte ori trec prin zona ei de lucru să o fixez cu privirea. Acum să nu credeți că sunt vreun obsedat, sau ceva de genul ăsta.
Zile la rând ne-am privit, iar când ne întâlneam pe alee îi zâmbeam. îmi zâmbea.
Astăzi mi-am luat inima în dinți și am salutat-o cu mâna. Chiar dacă era prinsă în treburi, m-a privit, și m-a salutat zâmbind.
După programul de lucru, înainte să urcăm în autobuze am încercat să schimb câteva vorbe cu ea. Din păcate autobuzele erau gata de plecare, și. n-am reușit să aflu prea multe.
După ce ne-am despărțit, un prieten mi-a spus că înainte să urce în autobuz a mai stat câteva secunde, și s-a uitat după mine. Iar eu fraierul n-am observat-o (fiind un spațiu iluminat prost), mi-am văzut de drumul meu până la autobuz. :/
Acum vă întrebați de ce mi-a luat atâta timp să schițez un gest, să-i vorbesc. Sunt complet debusolat, ultima relație am avut-o în urmă cu un an și ceva, terminându-se nu tocmai plăcut. Nu mă m-ai simt afectat, doar că m-am obișnuit singur, și după toate aceste lucruri. cine a trecut prin așa ceva sigur mă va înțelege.
Ce credeți, sunt semne că mă place? Dacă ar fi într-o relație ar mai face aceste lucruri (ea fiind o fată la locul ei)? Îmi puteți da câteva sfaturi cum aș putea să o impresionez mâine?
Mulțumesc! Cel mai bun răspuns primește fundiță! happy

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand esti la munca te prefaci ca mergi la wc si te duci sa o cauti, un schimb de fb si telefon apoi ai rezolvat si te place din ce ai zis

| Razvan_Andreescu_1990 a răspuns (pentru mgtow):

rolling on the floor) ii chiar bun raspunsul sa stii

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Sfatul meu ar fi ca doar sa te duci si sa vorbesti un pic cu ea, sa ii spui ca ai observat-o des, dar nu apuci sa vorbesti mai mult cu ea datorita programului.

Cere-i daca este de acord sa iti dea numarul de telefon si seara cand ajungi acasa o suni si eventual o inviti pe undeva.

In general lucrurile simple merg cel mai bine. Nu trebuie sa o impresionezi puternic, nici sa cada in fund cand te vede.

O relatie nu este o cucerire. O relatie este o comunicare. Asa ca las-o frumos si pe ea sa sara la interval. Daca nu vrea, nu prea ai cum sa o cuceresti.

Oricum, in mintea ei, deja s-a format o idee despre tine. Doar tu nu vrei sa o auzi.

Du-te, ascult-o. Asa cum tu te uiti dupa ea, poate sunt si altii care fac acelasi lucru.

Vrei sa o pierzi doar ca ti-a fost rusine sa vorbesti cu ea invocand niste intamplari demult apuse?

| OoBunnyoO a răspuns:

Sunt foarte putine detalii pe care le dai iar noi nu stim nimic despre fata respectiva. Poate pur si simplu incerca sa fie draguta. Poate se uita dupa tine pentru ca se astepta sa o saluti ori se astepta sa te uiti tu la ea ca sa iti faca un semn. Sunt multe motive pentru care se putea uita dupa tine.
Maine poti incerca sa ii faci din nou cu mana sau sa incerci sa intri in vorba cu ea. Este singura solutie, in opinia mea. Nu prea ai cu ce altceva sa o impresionezi fara sa risti sa arati ridicol.

| Neinteresantul a răspuns:

Cu siguranta stiu copiii astia daca te place sau nu laughing

Dar conteaza? Baga tupeu, ca nu pierzi nimic. Fii nesimtit si bagacios!

| mindmaze a răspuns:

Mie mi se par in principiu gesturi prietenesti, d e curtoazie, pe care i le-ai face unui coleg si daca nu iti place de el. De ex sa raspunzi la salut. Nu ai cum sa stii sigur decat daca intri in vorba cu ea. Eu zic ca iti faci vise mult prea mari pentru o fata pe care o cunosti doar de la distanta. Curaj, abordeaz-o si vezi unde merge de acolo.