| Iulian_Andrei_1988_ommG a întrebat:

Buna TPU imi place foarte mult de o fata care este mai mica decat mine asta nu ar fi o problema dar, problema este ca are un iubit.Ce sa fac? O plac foarte mult :* happy cine ma ajuta dau funda

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Las-o in pace!
Tie ti-ar placea sa ai o iubita si se bage alt tip cu ea in seama? Daca ea are relatie deschisa cu el poate o sa isi si spuna, numai iti faci dusmani.
Roata de intoarce, daca tu furi iubita altuia s-ar putea sa patesti si tu acelasi lucru.

| Zorec a răspuns (pentru BiuL):

Gandeste-te ca ii face un serviciu tipei, daca nu se impaca bine cu celalat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corect este sa ii spui asta daca iti doresti sa fiti impreuna(asta daca stii ceva despre tanara daca technoaste, daca te place), daca nu stie de existenta ta ca cum crezi tu de cuvinta.

| VerdeLila a răspuns:

Normal, cu bun simt si ca o regula cand esti intr-o relatie, e sa-ti vezi de treaba ta si sa nu te bagi.
Iti complici viata inutil.

| BornToBeLoved a răspuns:

Daca nu esti macar prieten cu ea si ei au relatie serioasa... Nu ai loc la masa ei! Bafta

| Zorec a răspuns:

Prietene, asta o sa fie o misiune grea.
Daca o cunosti bine, si deja ai vorbit cu ea, incearca sa gasesti lucrurile care-i plac, si sa vorbiti despre ele, gasesti lucruri in comun, ii spui parerea ta.
Daca nu ai vorbit cu ea pana acum, incerci sa te bagi in seama, usor, fara sa o ambalezi din prima, o intrebi ce filme ii plac, ce gen de muzica asculta.
Apoi faci ce ti-am zis prima oara.
Pasul 2: Incerci sa obtii o iesire in oras, ceea ce ar fi destul de greu, daca se tine bine cu celalt si nu e plictisita.
Aici tine mai mult de relatia ei cu celalt. Daca il iubeste mult, nu prea ai sanse din pacate, dar daca se cearta des, nu au multe lucruri in comun, si sta cu el doar pentru statut social sau bani, sa stii ca ai o mica sansa sa reusesti. Depinde si de varsta ei, daca are 14-16 ani o sa fie usor. Daca are peste 17, ehh... ar cam trebui sa iti iei gandul de la ea, dar cum am mai zis, depinde, nu e o regula generala. Bafta, si mult succes.