| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata care e cu vreo 2 ani mai mica decat mine(eu am 13).Nu ne-am vazut decat de 2 ori.As vrea sa-i spun ca o plac, sau macar sa incerc, dar nu chiar direct...Ma poate ajuta cineva? Dau funda

9 răspunsuri:
| MasterYoda a răspuns:

Cumperi o masinuta cu telecomanda si o papusa barbie. pui papusa pe masinuta si o trimiti catre ea. daca intelege mesajul te alegi cu fata, daca nu, ramai cu masinuta. oricum ar fi, iesi in castig!

| Simion_Daniel_2001 a răspuns (pentru MasterYoda):

e clasa a6a,nu cred ca merge asa

| MasterYoda a răspuns (pentru Simion_Daniel_2001):

Pai in clasa a 6-a ce crezi ca face? se joaca cu papusi, iar tu cu masinute. asta daca nu balotati chips-uri amandoi

| Simion_Daniel_2001 a răspuns (pentru MasterYoda):

E sunt a7a

| Andreiu68 a răspuns:

Uite ce poti face:Ori vorbesti cu niste prieteni in cazul asta prietene adica fete sa o cheme si pe fata aceea afara cu voi, timp de 1saptamana stati toti vorbiti glumiti si dupa iesi numai tu cu ea ( ex: iesi tu o fata si fata care o placi, fata care ai chemat-o afara pleaca si ramai tu cu fata care o placi si vorbesti te plimbi) Fata care ai chemat-o afara ii spui ca iti place de fata X si vrei sa te ajute.Sau joci adevar si provocare sa iti dee cineva sa o saruti chestii di ceva adevar sa ii dai ii spui daca te place dar sincer. Daca da ii spui ca atunci ca o placi si tu, daca spune nu nu stiu te mai dai la ea.Sau poti sa vorbesti pe facebook chestii banale si dupa ceva timp poate iesiti afara numai voi doi.Invit-o la un suc si spune-i ce simti pentru ea doar daca o cunosti bine invit-o daca nu o cunosti deloc inprietenestete Funda?

| Miladincaa a răspuns:

E dilema eterna, mereu exista intrebarea : " sa ii spun ce simt pentru el/ea?" Daca esti mai timid si te temi de un refuz, incearca sa iesiti in grup mai ales daca aveti prieteni comuni. Dupa aceea apropie-te usor -usor de ea, incearca sa afli ce ii place, ce aveti in comun. E mult mai simplu sa fi prietenul unei fete inainte de a-i fi iubit.

| Exeemii a răspuns:

Hei! Caut-o pe facebook sau fa rost de numarul ei. Scrie-i de cateva ori si apoi cheam-o afara! Cand va vedeti face to face, treci la urmatorul pas si spune-i ce simti, iar de acolo vei stii ce sa faci mai departe! Succes! Funda?

| Simion_Daniel_2001 a răspuns (pentru Exeemii):

Cum sa-i spun? nu as vrea sa-i zic de prima data

| Simion_Daniel_2001 a răspuns:

Noi nu ne cunoastem, nici macar nu stim unde stam, iar de vazut ne vedem pe la scoala de cel mult 1 data pe zi...