| oanasunshine a întrebat:

Ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi?big grin Am facut rost de id`ul baiatului care il plac, am vorbit destul de mult cu el (alaltaieri) si mi s`a parut foarte de treaba si deschis. Nu stiu daca ma place...cu toate ca la scoala se uita mereu insistent la mine. Faza e ca nu prea mai stiu subiecte de vorbit cu el pentru a ne cunoaste mai bine... l`am intrebat ce muzica asculta, ce zodie e, mi-a dat niste sfaturi legat de ceva, etc dar vreau sa mentin legatura cu el si sa ne imprietenim, fara sa-i spun doar "buna ce faci?" "bine tu?" "bine", si aici sa se termine conversatia. Ce motive sa gasesc sa vorbesc cu el, ce subiecte sa abordez? Fundaa.:*

10 răspunsuri:
| xCarolina a răspuns:

Daca doi oameni se potrivesc, intre ei se creeaza o legatura aproape imediat.Astfel, ei nu trebuie sa gaseasca subiecte de discutie, acestea vin pe parcurs.Incerc sa te pun fata in fata cu realitatea, se putea uita insistent la tine din diferite motive.In cazul in care intr-adevar te place, va gasi metode sa pastreze conversatia mult timp.E posibil sa fiti putin mai distanti daca abia va cunoasteti si e bine ca ai decis sa faci primul pas.Nu il asalta cu intrebari, se poate speria de entuziasmul tau.Incearca sa afli lucruri despre el prin alte metode: ii arati o trupa care iti place, vezi ce zice, ii ceri sfatul in anumite situatii, vezi daca pare interesat. Daca in decursul a cateva zile nu reusiti sa va apropiati suficient incat sa nu fiti stanjeniti unul de celalalt, inseamna ca nu potriviti suficient.

| B343 a răspuns:

Iti zic si crede-ma tine si e tare (am incercat, ssssssst )
Inebuneste-l cu mesaje vreo 2-3 zile si apoi fa pe indiferenta ca si cum nu ati fi vorbit pana acum si apoi el te va saluta si intreaba-l daca merge la patinoar si zii ca nu stii sa patinezi (daca te invita) si ca mergi doar daca te invata el... O sa vezi ca asa va apropiati
Succes!

| AndyIQ a răspuns:

laughing E tare asta.
Dupa cum sty exista mai multe tipuri de fete anumitor baieti le plac dupa modul de covenienta adica:
Insistente:Atunci isi da seama imediat ca il placi,(daca o fata place un baiat, acesta nu o va indeparta din cauza modestiei) ai 1 pct desi ai fost cam insistent intreband-ul de zodie etc.
Misteroase:Sunt cele care vor fi descoperite de catre baieti fara nici un ajutor din partea acesteia, aici mai trebuie sa lucrezi fii putin indiferenta (odata ce un baiat place o fata asta nu se poate schimba indiferent daca se cearta sau trecel cu vederea la o alta fata)
Ambele categori:Aici sunt fetele care intr-o perioada de timp sunt indiferent si in altele foarte conclusivebig grin

In concluzie lasati partea misterioasa sa domine si ai grija ce il vei intreba in continuare deoarece daca el este un baiat mai timid,iti va da niste raspunsur groaznice,nu stiu inca ce varsta are dar stiu ca fetele nu sunt asa de timide cand vine vorba de iubire,(Timiditatea strica totul)
In poti intreba lucruri mai serioase pentru a forma un motiv de discutie mai misterios di plin de dram, iti dai seama daca te place prin glumele sau comportamentul lui diferit aflandu-se prin preajma ta, dar atentie si el stie daca tu il placi incearca sa nu te mai dai de gol si nu fii asa de insistenta.
Succes:X

| darkclonedroid a răspuns:

Pai.in primula rand nu trebuie sa iti spuna nimeni " ce subiecte sa abordezi", daca va potriviti subiectele vin singure.adica sufletul tau propune o temawinking funda?

| BiancaBia2000 a răspuns:

Buna! Si eu am avut problema asta! O prietena mi-a spus sa ii spun ca nu am nimic de pierdut. Asa ca m-am hotarat sa ii spun pe mess :Stii. vreau sa iti spun ceva '' si apoi i-am spus. Daca spune nu sau nu merge ii spui ca a fost o farsa. Sper ca te-am ajutat. Succes!

| PandyCrs a răspuns:

-Despre voi 2 :X
-Despre cum a parcurs ziua respectiva
-Despre prieteni
-Despre Craciun
-Despre fostele lui relati(cred ca merita sa-i sti trecutu')
-Despre ce jocuri, activitati mai are
-Despre familia sa
-Un adevar si provocare
-Despre animalul sau(ex : CE mai face catelul tau"Numele")
-Despre orice crezi tu ca l-ar interesa(fotbal, basket, masini )
happy

| larisaingeras a răspuns:

Incearca ca atunci cand vorbesti cu el sa nu dezvalui totul despre tine,adica lasa-l pe el sa te intrebe,si daca vrei id-ul il poti intreba pe el:,,nu ai vrea sa imi dai si mie id-ul tau?'',dar daca nu vrei sa pari prea directa il poti cere de la un prieten de al lui si asa isi da seama si el ca iti place de el, nu crezi? Ca pana la urma tu asta vrei, nu?

| larisaingeras a răspuns:

Ai putea pune ceva la status si poate ii atrage lui atentie sau uia-te la status la el si daca are vreo melodie ii poti zice ceva d genu ce coincidenta si mie imi place melodia asta...

| EuAnonim21 a răspuns:

Pai,ai putea sa il intrebi ce parere are despre tine si ca vrei as va cunoasteti mai bine! Asa vei afla adevarul si nu iti vei face sperante,iar cand vei fi pregatita il intrebi daca te place, si daca va spune Da, FELICITARI!winkingsper ca te-am ajutat macar foarte putin.

| biencutzyk a răspuns:

1:XPoi asa mi sa intamplat si mie cu un baiat dar fi atenta de la un timp incolo am inceput sa cred ca nu e de fapt asa cum cred eu ca e. 2kiss ia-m cerut nr de tel pentru ca mi-a placut de el mi la dat l-am sunat sa iesim pe afara.Iesam dar nu tot timpul cu el mai iesam si cu fetele.Pana cand a venit momentul sa ma -n trebuie daca vreau sa stau cu el... am zis DA. Sfatul meu e sa procedezi ca mine sa iesi cu el sa vb maimult cu el
dar fi atenta eu ma mai jucam ADEVAR-PROVOCARE si copii ma provocau sa-l pup si asa ne-am apropiat mai multkissP ...Mult noroc pa pup:*