| mery2014 a întrebat:

Ma numesc Maria si am 12 ani.Fratele meu mai mare(17 ani) are o iubita foarte enervanta,care,de multe ori cand nu e fratele meu acasa,vine la usa,eu ii explic canueste acasa,iar ea intra neinvitata in casa iar atunci cand o intreb cu ce drept face asta, spune ca este casa iubitului ei si vine cand vrea.Fratele meu o pune sestul de des sa stea cu mine acasa,sa aiba grija de mine,iar ea tipa la mine,imi da palme,ma controleaza in telefon,ma trage de par, ma injura.Fratele meu o crede pe ea orice zice. Iubita lui imi cere si bani si ma ameninta ca daca ii spun fratelui meu ma bate rau.Cu parintii nu pot vorbi pentru ca am avut o intelegere cu fratele meu sa nu le spun de existenta ei.Tot ea m-a pus sa o filmez odata in timp ce se masturba! Nu am acceptat si m-a batut! Ce pot face? Nu o mai suport! Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| fataciocolata a răspuns:

Suna la 116 111, ei iti iti vor da sfaturi!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o mai lasa sa intre in casa si spune-i fratelui tau asta si ca daca mai vine asa o sa le spui parintilor. Daca el nu intelege atunci trebuie sa le spui parintilor.

| danay72 a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai pentru ca e o persoana care nici pe fratele tau nu il poate face mai bun.E bine sa te feresti de o astfel de persoana si doar un parinte ar sti cel mai bine ce sa faca.Iti doresc succes.

| LoveTenis a răspuns:

Filmeaz-o sau inregistreaz-o la cat dtine da se proasta ii nu ii va da seamalaughing. Cand ea da in tine da si tu in ea, puneti parola la telefon si cand esti acasa stai in camera ta si nu o baga in seama. Spune-i fratelui tau ca daca o mai pune sa stea cu tine rupeti intelegere! Joaca cu propriile lui arme.Nu uita, il ai la degetul mic cu asta!winking

| Andreea22X a răspuns:

Eu zic sa le spui parintilor tai si sa lasi de o parte intelegerea cu fratele tau, altfel nu vei mai scapa de fata asta si de comportamentul ei urat. Fata asta are un tupeu fantastic!