| RGabriela a întrebat:

Nu stiu daca am ales categoria potrivita, dar o sa incep. Imi place de cineva, dar nu stiu daca este reciproc. Multa lume asta sustine. Acea persoana se uita la mine, mult, ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca o persoana se uita la tine poate fii din mai multe cauze:
1. se uita pentru ca-i intrigata ca te holbezi la ea/el si nu spui nimic.
2. se uita pentru ca se fereste sa nu treaca pe langa tine
3. se uita pentru ca te place
Un singur lucru este clar, daca te placea, pana acum iti spunea ceva, cum nu a facut-o, inseamna ca poate fii unul din cele 2 puncte de mai sus!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se poate uita din curiozitate sau pentru ca tu te uiti prea instistent la el.
Am avut ocazia sa vorbesc cu cineva care se uita insistent, rugata de o colega de servici, de fapt l-am tras de limba pe baiat si cand l-am intrebat pe el, era asa de revoltat ca proasta aia se uita toata ziua la el si-l urmareste ca nu mai podidea sa o injure.
Sfatul meu este, sa astepti sa vezi daca vine sa-ti vorbeasca, posibil sa interpretezi total gresit uitatul asta insistent.
Nu te increde in ce spune multa lume, ca lume apoate gresii!
vezi-ti de treaba ta zilnica si daca se intampla ca ala sa vina sa-ti vorbeasca si-ti spune ca te place, abia atunci sa crezi, pana atunci, evita-i privirea si vezi-ti de treaba, sa nu patesti ca baiatul din povestea mea.

| danay72 a răspuns:

Doar tu îți poți da seama.Dar dacă ii place de tine, va face pasul de a vorbi cu tine. Între timp tu îl poți cunoaște fiind atentă de la distanță, cum se comporta cu prietenii, poate cu familia.Asa vei vedea dacă e ceea ce îți dorești de la un băiat.

| dopmic a răspuns:

Încearcă sa te iei dupa mai multe repere nu doar dupa faptul ca se uita la tine.