| coco1molly a întrebat:

Nu stiu sigur daca este categoria buna... imi car scuze daca am gresit-o. Am o intrebare legata de vise: Ce semnifica daca te visezi intr-un tren (destul de ciudat, in sensul de arata a tren de jucarie si avea roti nu mai pe mijloc, stiu ca am o imaginatie bogata). Tren acesta mergea pe niste sine ce nu au mai fost folosite de mult, eram pline de iarba si ruginite. In tren ma aflam cu prietenul meu. La un moment dat, trenul s-a oprit, cred ca din cauza ierbii crescute prea mult. Si aici s-a terminat visul. Ce ar pitea semnifica? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un tren de jucarie- sunteti voi 2 copilarosi
Drum neumblat-va construiti propiul drum sau descoperiti unul
Trenul oprit cu voi 2- nimeni si nimic nu va desparte, asta pentru ca sunteti doar voi, nici macar o persoana nu va sta in cale
Asa cred eu. Insa trenul oprit ar putea avea mai multe intelesuri, cati ani zici ca ai?

9 răspunsuri:
| costis a răspuns:

O viata "dolcefarniente" care nu duce nicaieri. un capat de linie.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Urmează o despărţire.

| danay72 a răspuns:

Nimic,Dumnezeu,azi,vorbeste prin Biblie, nu vise.

| frostxtq a răspuns:

Nu inseamna nimic, la fel cum ai spus si tu, ai o imaginatie bogata. Visele sunt produse de catre creier. Nimic din ceea ce visezi nu e ireal. Tot ce visezi, de la persoana la un loc deosebit, sunt lucruri pe care le-ai vazut candva chiar daca nu iti amintesti. Sunt imagini/sunete stocate in subconstient. De aceea ce multe ori ceea ce se intampla in vis e complet ilogic.

| frostxtq a răspuns (pentru frostxtq):

Nu e real** scuza-ma.

| Causanu_Elena-Ramona_1981 a răspuns:

Inseamna ca se apropie sa ti se spuna o veste buna,, chiar foarte buna

| coco1molly explică:

@depress mai am o luna si fac 18 ani. Are vreo legatura?

| anonim_4396 a răspuns (pentru coco1molly):

Pai da. Daca erai mai mica sigur urma o despartire. Nici acum nu este exclus, dar sentimentele sunt foarte schimbatoare fata de ce cand esti mai mare si dureaza pe un termen mult mai lung.
Exemplu : In clasa 4 iti place cineva, in a 5 altcineva, a 7a, a8a

| coco1molly explică (pentru anonim_4396):

Am inteles. Multumesc pentru raspuns!