| Alexandru10000 a întrebat:

Buna,va rog ajutati-ma, ma cheama Alexandru si parintii mei ma bat zilnic daca fac ceva, cat de mic ar fi, di va dau exemple:
-daca iau o nota mai mica decat FB iau 25 de lovituri cu cureaua la fundul gol
-daca ies in parc si ma joc cu un baiat plec acasa si mananc 50 la fundul
-daca nu ma culc la 21.00 seara iau bataia rau (100 de lovituri cu cureaua la fundul gol)

Am incercat sa discut cu ei dar nu vor, si daca discut cu ei mananc 75 de lovituri cu cureua la fundul gol, ma doare!
De fapt doar mama ma bate ca tata si mama s-au despartit!

Va rog ajutati-ma, ca daca se enerveaza rau pe mine imi trage 50 de suturi in fund!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fac parintii tai este foarte rau. Datorita despartirii mama ta isi varsa problemele pe tine printr-o metoda comunista ce poate avea urmari grave asupra ta. Cel mai bine este sa discuti cu psihologul scolii, lui ii poti spune tot ce ai pe suflet si te poate ajuta. Parintii trebuie sa inteleaga ca daca te bat nu rezolva nimic ci doar isi atrag raul din partea ta. Din cate vad esti in clasele 1-4 deci nu te prea poti opune. Psihologul e cea mai buna decizie, mult succes

| Alexandru10000 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc dar noi nu avem psiholog la scoala!
Eu am 10 ani, sunt in clasa 4!
Oricum iti multumesc de ajutor!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexandru10000):

In toate scolile exista, scoala ta cred ca are si clase 5-8 deci e imposibil sa nu fie psiholog sau consilier scolar. Dar daca nu este psiholog poate poti vorbii cu o persoana adulta in care ai incredere

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbesti fara sa cunosti. Nu exista peste tot un psiholog. La tara nu au nici scoala in unele zone si tu vrei psiholog? Asta cu psihologul este la oras si nici acolo peste tot.

6 răspunsuri:
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Discuta cu un adult, cineva de la scoala, sau contacteaza-i pe cei de la "Telefonul Copilului".
http://www.telefonulcopilului.ro/contact

| BoneShiver a răspuns:

Avand in vedere ca ai pus asta aici... Inseamna ca nu ai primit destule la fund mamica...

| ioana4567 a răspuns:

Incearca sa suni la PROTECTIA COPILULUI
pana nu o sa te nenoroceasca cu bataia!
Sau incearca sa fugi de acasa!
Sper ca ti-am fost de ajutor!