| actrita a întrebat:

Buna,vreau sa va cer un sfat.sunt cu un baiat de mult timp, aproape 4 ani,il iubesc foarte mult,si el ma iubeste si mi-a dovedit-o de multe ori,dar uneori e orgolios,si uneori cand se supara el se inchide oarecum in el si nu ma mai cauta cateva zile,in timpul asta pe mine ma incearca tot felul de sentimente,negative si desi in iubesc,imi doresc sa uit de tot.el este plecat in afara.-am explicat d emai multe ori k nu imi place felul asta de comp al lui, k vreau sa discute cu mine direct, in fine.acum 2 saptamana mi-a facut la fel si nu l-am mai cautat cand a venit sambata aksa la el si a vrut sa vb cu mine eu nu am mai vrut,i-am zis sa ma lase in pace k nu mai suport atata durere,cearta si neintelegere. apoi nici la tel nu i-am mai rasp,m-a cautat mereu, mi-a zis ca ii pare rau etc, k de obicei de altfel.in timpul asta am cunoscut pe cineva cu care nu m-am intalnit inca si cu care ma inteleg f bine,el vrea sa incep o relatie,eu nu stiu ce sa fac,cu toate k ma intelege,eu ma gandesc tot la fostul ca sa zic asa,azi am fost in parcul unde mergeam noi mereu cand el era aksa si am inceput sa plang pentru k avem atatea amintiri frumoase, si stiu ca imi doresc sa ma impac cu el, dar pe de alta parte daca el face la fel nu stiu.knd a fost aksa ne-am inteles foarte bine,avem o relatie serioasa ba chiar voiam sa ne casatorim, dar unele puncte de vedere nu imi plac la el, stiu ca nimeni nu e perfect.nu stiu ce sa fac, sa ma impac cu el, e ceea ce imi doresc si poate ca fiind la distanta nu ma inteleg intotdeauna asa cum as vrea.sau sa il las si sa incep o alta relatie? ideea e k in tot acest timp am mai incercat sa fiu cu cineva cu care am iesit, fiind despartita de el, dar tot la el m-am intors dandu-mi seama k nu am nici o sansa sa iubesc pe altcineva.ce sa fac? k nu stiu.stiu doar atat k sufar foarte mult si k inimii mele nu-i pot porunci.

3 răspunsuri:
| klary a răspuns:

Iubita, daca acum doar te deranjeaza orgoliul lui tinand cont ca il iubesti, gandeste-te cat de greu iti va fi sa-i suporti orgoliul peste timp cand dragostea de acum isi va pierde din intensitate...si mai e o vorba vecheeeeeeeeeee batraneasca cu un mare temei real "boala lunga, moarte sigura". Eu zic ca e mai bine sa pui punct acum sa iti oferi sansa de a cunoaste pe altcineva, caruia sa-i spui din timp ce accepti si ce nu accepti intr-o relatie. Stiu cand spui "4 ani" suna super comparativ cu relatiile scurte care sunt la moda acum. Acestea sunt doar parerile mele, tu gandeste-te mai intai la tine, si dupa...la voi.pup

| singuraticul21 a răspuns:

Iti dau un sfat degeba daca rel voasstra e cu urcusuri si coborasuri nu va tine nici o data chiar daca va iubiti sunteti orgoliosi nu lasati unu de la altu chiar daca va iubiti e distanta nu poti avea incredere in persoana de langa tine apoi la zeci sau sute de km
Tu poti sa bagi mana in foc ca e numai cu tine daca te iubea cu adevarat era langa tine nu te neglija nu te facea sa suferi
TU degeaba incerci sa ii arati afectiune daca el e ece de tine
Incearca sa te gandesti bine la ce am scris mai sus nu te increde in nimeni si fi u insusi nu te lasa calcata in picioare de catre un om care nu te merita

| Auras95 a răspuns:

Impaca-te cu fostul daca tot mai simti ceva pentru el, crede-ma ca si el vrea sa fie din nou cu tine dar ii este teama sa iti spune fiidca el crede ca ai pe altcineva si nu ar mai avea rost... funda?