| anonim_4396 a întrebat:

am o problema si sper sa ma ajutati si cei care au chef de misto ii rog sa se abtina,m-am cuplat cu o fata dar nici nu stiu de ce am facut asta pentru ca nici nu-mi place de ea, sunt cu ea de o saptamana am facut si dragoste in fine, dar a inceput sa ma streseze cand ma duc la ea tot insista sa mai stau si ii spun ca sunt obosit ca am fost la munca si tot trage de mine sa mai raman si la telefon tot imi spune sa ne vedem si ii spun ca nu pot pentru ca mai vreau sa ies si cu prietenii nu doar cu ea si ma streseaza, am inceput sa vorbesc foarte urat cu ea din cauza ca nu ma intelege si mi-e mila ca vorbesc asa cu ea si as vrea sa ma despart de ea dar nu stiu cum, as vrea sa nu o ranesc si aici va rog sa-mi spuneti voi.

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Dupa o saptamana iti face d-astea? Dar atunci dupa o luna? Nu ai cum sa iubesti o persoana dupa o saptamana, ea e pur si simplu disperata, duce lipsa de atentie cred. Desparte-te de ea cat mai repede, nu ai alta solutie. Sunt fata dar aici ea e de vina, cum sa te atasezi dupa o persoana asa repede? Prostia ei. Iar dragoste dupa o saptamana? Hai sa fim seriosi, chiar nu e ok. Aici si tu ai gresit ca te-ai grabit, daca nu iti placea, putea sa ai respect si sa nu ii dai sperante! In fine, op chemi in oras (nu te mai du la ea!) ii spui ca tu nu poti accepta o astfel de relatie, ca efectiv te oboseste ca ai nevoie de o femeie care sa aiba incredere in tine sa te lase sa iti vezi si de viata ta si ca nu va potrivit ca atare ar fi mai bine sa despartiti si pleci la revedere. Nu stai la discutii, ii blochezi nr de tel si o blochezi pe fb. Zici ca ti-e mila de ea pai tocmai de aia trebuie sa o faci acum cat timp nu sunt sentimente (repet un om normal nu se indragosteste dupa o saptamana) cu cat trece mai mult timp cu atat va fi mai greu.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dar când te-ai culcat cu ea nu te-ai gândit că nu-ți place?
Stai deschis cu ea de vorbă și lasă vulgarismul verbal!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Ai iesit cu ea pentru ca simteai nevoia si cum nu ai gasit una care te place ai acceptat consolarea ei. Spune-i ca vrei sa termini si nu va veti mai vedea niciodata

| methodmen a răspuns:

Ii spui ca ai fost atras de ea ca arata f bine si are un caracter frumos dar ai realizat ca nu aveti viitor si ca sunteti prea diferiti ca sa mearga.

| victor30 a răspuns:

Nu prea ai cum sa nu o ranesti, ii spui direct ca nu stii ce simti pentru ea si asta este.