| RandomGuyProblem a întrebat:

As vrea sa va povestesc ce mi s-a intamplat cu fratele meu, consider ca este destul de grav si as aprecia orice fel de raspuns.
Am 20 de ani, iar fratele meu are 21. Suntem prieteni buni, am fost si la scoala si la liceu impreuna, dar in clase diferite.
El niciodata nu mi-a dat vreun semn ca poate sa-mi faca vreun rau. Dar m-am inselat.
Intr-o zi, saptamana aceasta, s-a intamplat. Nici nu stiu cum s-o spun, fiindca intr-un fel mi-e rusine. Era seara si eram amandoi acasa, eu ma pregateam sa ma intalnesc cu cineva si a venit la mine in camera sa-mi ceara telefonul ca sa sune pe nu stiu cine. Telefonul era pe birou iar eu langa birou, a venit si ne-am intins amandoi dupa telefon, in momentul acela... s-a apropiat prea mult de mine, deja devenise deranjant. Ma privea foarte ciudat, nu ne-am miscat, eu nu stiam ce vrea, parca nici nu mai il interesa telefonul, se uita la mine si s-a apropiat si mai mult si a incercat sa ma sarute. Am intors capul la timp asa ca nu a facut-o, dar am ramas in aceeasi pozitie. El e mai inalt decat mine asa ca oricum nu ma puteam misca decat foarte putin, eram foarte aproape unul de altul iar el nu s-a retras, din potriva, a inceput sa ma sarute pe gat (va rog sa ma scuzati daca povestesc prea direct, dar nu pot altfel) incet, eu incercam sa ma departez dar atunci el mi-a apucat incheietura mainii si m-a strans foarte tare. Am inceput sa ma zbat dar tot nimic, mi-a dat drumul la mana, mi-a luat capul intre palme si m-a sarutat. Eram foarte speriat si incercam cat puteam sa scap dar nu am putut. Am inceput sa lacrimez fiindca era foarte dur si nu stiam ce sa fac, si-a luat mainile de pe fata mea si mi-a prins din nou incheieturile, m-am dat pe spate doar-doar sa pot sa scap dar din nou fara vreun rezultat. Am inceput sa-i si dau picioare-n picior ca sa ma lase si intr-un final s-a indepartat, dar tot era prea aproape, se uita la mine total diferit de cum se uita inainte, parca voia mai mult, nu stiu cum sa spun. Nu l-am mai vazut asa.
Nu am cea mai mica idee de ce mi-a facut una ca asta, chiar nu imi explic. De atunci am incercat sa-l evit, el a stat zilele astea in camera lui si nu am vorbit.
Mi-a fost greu sa povestesc fiindca nu am spus nimanui despre asta, inca o data imi cer scuze daca am fost prea direct si v-am creat neplaceri, va rog sa ma ajutati, nu stiu ce sa fac in continuare! Va multumesc anticipat, sper sa imi raspunda cineva.

8 răspunsuri:
| pyma a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......-puteti_1/
Te cam împiedici...

| HaarpCord94 a răspuns:

Frate parerea mea este ca fratele tau ori nu a mai facut sex de ceva timp ori e gay si a crezut ca fiind frati esti si tu ca el.Asta e doar parerea mea daca te-am suparat te rog sa ma ierti happy. Pace!

| Pitzipoanca a răspuns:

Imi pare tare rau pentru ceea ce ai patit. Din cate inteleg, esti baiat. Umm... fratele tau fie este gay, fie este atras (doar) de tine. Incearca sa-l provoci la o discutie cand sunt ai tai in casa, fara ca ei sa fie de fata. Ma gandesc ca si lui ii este greu, mai ales dupa izbucnirea asta. Daca va incerca sa iti faca ceva, ii poti chema pe ai tai si sa le spui ce s-a intamplat. Cel mai bine e totusi sa aveti o discutie intre 4 ochi (tu si fratele tau). Daca pot sa te ajut cu ceva (desi nu prea am cu ce), anunta-ma. Iti voi da mesaj cu idul meu de mess.

| RandomGuyProblem explică (pentru Pitzipoanca):

Multumesc pentru raspuns (de fapt multumesc tuturor pentru raspunsuri). Aceasta intamplare mi-a picat foarte greu fiindca noi avem (am avut, pana cand s-a intamplat asta) o relatie foarte buna si nu mi-as fi inchipuit niciodata ca poate face asa ceva. Nu vreau sa-i implic pe ai mei fiindca sunt niste oameni batrani care, desi mi-e greu sa spun, au ramas cu multe chestii din comunism si nu-i mai poti schimba. L-ar trata ca pe ultimul om pe frate-miu. O discutie as vrea sa am, dar nu stiu ce sa fac, cum sa fac, si cand. Imi dau seama ca nici lui nu ii este bine, fiindca ti-am zis, inainte eram foarte apropiati...

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Deci asta sigur e homosexual ...si asta se numeste incest

| Elsiane a răspuns:

Ăsta e gay. Încearcă (virgulă) cât de cât să-l eviți, vorbiți puțin. Încearcă să vorbești cu părinții despre asta și să clarificați situația. Nu ne-ai creat neplăceri, asta chiar e o problemă.

| Prettygirl99 a răspuns:

Buna, eu zic sa il eviti mereu, sau sa incerci sa discuti cu el sau cu parintii intr-un mod linistitwinking