| alexa123445 a întrebat:

Bune TPU...de catva timp ma simt singura...in ultimul timp m-am certat cu cea mai buna prietena a mea care mie si colega...si cum majoritatea clasei tine cu ea eu raman singura (stiu asta pentru ca m-am mai certat cu ea) dar tot timpul ii acept scuzele sau ii cer scuze cand e vina mea.
Acum ne-am certat din nou si da recunosc a fost din vina mea dar si a unei alte fete...ce credeti mai bine sa imi cer scuze pentru a x oara sau sa incerc sa ma dezvat de ea?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost vina ta, cere-i scuze.

| Camrry a răspuns:

In momentul in care ai gresit ar fi bine sa-ti asumi vina si sa-ti indrepti greseala.
Daca crezi ca e o companie placuta (in sensul in care te simti bine in preajma ei) cere-i scuze. Daca crezi ca nu mai e la fel ca inainte ii poti da un mesaj pe facebook si sa-i explici asta.
Certurile intre cele mai bune prietene sunt foarte frecvente, dar daca ajungeti sa va certati si din cea mai mica chestie relatia de prietenie dintre voi cam "scartaie".
Prin ce ai trecut tu am trecut si eu candva si inteleg ce simti dar uneori este nevoie sa lasi de la tine, mai ales daca o cunosti pe prietena ta si nu prea le are cu "dulcegariile".

Deci da, cere-i scuze. Cineva trebuie sa faca asta. Si incearca sa reduci certurile cu ea. Poate o sa se sature de situatiile astea si te vei trezi ca nu o vei mai avea acolo candva. Dupa cum am spus, certurile sunt frecvente intre prietene, dar nu exagerati.
Iti urez impacare placuta! happy

| Gabye123456 a răspuns:

AM si eu aceeasi problema cu o prietena de pe un joc (Stardoll) eu mi-am cerut scuze dar vad ca s-a cam saturat de asta. Asa ca nu mai vorbeste cu mine, dar cel mai bine este sa ii ceri scuze sincere si sa spui ca a fost vina ta (daca a ta a fost) si sa treceti peste tot ce a fost. Va imbratisati si treceti mai departe bucurandu-va ca sunteti din nou prietene. Funda?