| sym0nyck a întrebat:

Ce cadou credeti ca ar fi mai potrivit sa il fac nepotelei mele la botez? sau parintilor? sau mai bine bani?thinking

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

De obicei stiu ca la fetite(mai ales ca iti este nepoata)poti sa-i faci cadou o pereche de cercei sau un lant cu ceva medalion, acest lucru il va avea amintire, plus se zice ca ai va purta noroc, mai ales ca este de la botez.

8 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Nu numai bani... banii sunt pe parinti nu pentru copil si se vor cheltui la fel de repede pe cat ii primesc. Ar trebui ceva pentru copil ce sa-i ramana o viata ca amintire si mai ales ceva dat din inima (poate o cruculita din aur merge si pentru fete si pentru baieti sau o iconita sfintita...)

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de starea materiala a familiei.
Tu le cunost personal, le stii nevoile.
La o familie cu stare materiala precara este un mare ajutor orice suma cre le amelioreaza situatia, astfel ajutand si nivelul de existenta a copilului. Totodata, daca copilul nu are hainute, poti cumpara. Dar, de obicei, totii fac cadou hainute, potrivite actualei varste. Peste cateva luni, cand copilul creste, vor avea o gramada de haine depasite ca marime si niciuna potrivita. Deci e bine sa-i cumperi haine potrivite pentru varsta de cateva luni mai mare, pentru care inca nu are, dar vor devenii folositoare la timpul potrivit, scutind familia de cheltuieli.
Daca este o familie instarita, poate suma de bani pe care-ti poti permite va fi o "jignire", prea mica pentru "etalonul" lor. Si intr-un asemenea caz poti face cadou hainute potrivite varstei de ...peste un jumatate de an.
In ambele cazuri cauta ceva unicat, eventual aplica brodat initialele copilului. Poate din aceasta cauza hainutele se vor pastra copilului, ca amintire de la tine!

cristian
| cristian a răspuns:

Pe langa bani este bine sa-i faci cadou si un obiect care sa-i poarte noroc in viata si sa o calauzeasca.(o icoana sfintita la biserica)

| Florinna a răspuns:

Hainutzehee hee

| sigmanet a răspuns:

Depinde de gradul de rudenie. Indiferent ce cadou faci, e bine sa-l oferi din suflet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu i-am luat matusii mele cand a nascut "Cartea bebelusului" unde trebuie sa puna ea poze cu bebe in diferite ipostaze si sa scie cateva randuri despre momentele frumoase petrecute. E ideala pentru mama dar este un cadou si pentru copilasi si se va uita pe ele atunci cand va fi mai mare.
De bani nu stiu ce sa zic depinde cat de fastuos o sa fie botezul. Daca e ca la nunta atunci se dau bani dar daca e mai restrans, cadouri.
Ii mai poti lua un biberon, pampersi pentru ca de astea o sa aiba mereu nevoie si le vor folosi sau intereseaza-te de ce mai au nevoie: cantar, sterilizator, batistuta bebelusului (aspirator nazal), lapte praf, creme pentru bebe, paturica...etc
Hainute sau jucarii deocamdata nu e nevoie zic eu happy
Petrecere frumoasa si o nepotica sanatoasa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca o brajara cu numele ei inscriptionat pe ea...

| ropopart a răspuns:

Credem ca va putem ajuta sau cel putin putem sa va sugeram ceva. Ceva vesel si un pic trasnit, puteti sa-i faceti cadou o lucrare de arta personalizata cu el/ea sau cu hobbyurile care le are, concret mergeti pe " www.ropopart.com " si vedeti mai bine despre ce este vorba, parcurgeti galeria pentru a va face o idee ce am lucrat pana acum, pentru intrebari sau sfaturi scrieti-ne cu ajutorul paginii de " Contact " sau pe adresa contact@ropopart.ro