| anonim_4396 a întrebat:

Ce faci când simți ca totul se dărâma în jurul tău și simți ca nu mai ai nici chef de viata? x_X Încerc sa-mi ridic moralul dar se pare ca nu e nici o cale și deja intru iar într-o stare depresiva pe care chiar o detest! Încerc sa ascund asta da nu știu cat o sa mai tina oh go on

Răspuns Câştigător
| Holocaust a răspuns:

Stiu cum e.Chiar foarte bine.
Sometimes...life really sucks! T_T
Eu imi descarc nervii desenand ceva,care intr-un fel exprima ceva(depinde daca-ti place),sau, sa-i zicem jurnal, un caietel in care scriu chestii care mi-au placut sau chiar chestiile astea urate ce ne strica ziua.Vazandu-le scrise pe hartie, pare mai usor.ma simt, mai usurata.Cateodata poti sa vorbesti cu o persoana mai apropiata, chiar daca e greu sa o gasesti uneori.Sau pur si simplu,incerc sa ma bine-dispun,sa uit de toate,ma uit la un film(comedie cu siguranta), sau mai bantui pe t/a, sau pe 9gag.Mereu functioneaza asta si-mi vine zambetul pe buze.Incearca! Poate functioneaza si la tine. happy

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca-ti spun ce fac eu o sa consideri ca-mi lipseste o doaga,dar merita sa incerci.
Din cauza ca sunt departe de tara de prea multi ani, boala strainatatii a inceput sa ma roada asa, cam ca picatura chinezeasca.Asa ca am si eu,ca orice om,momente de deprimare adanca,nu intru in amanunte.
Un timp,credeam ca le pot trece cu ganduri pozitive, cu calm, cu relaxare si ras.De fapt,le treceam,imi reveneam,dar ceva ramanea,undeva in subconstient.Ei,putin azi,putin maine,uite ca m-am trezit cam depresiva si nu stiam nici eu ce sa fac,exact ca tine.
Stii ce am facut?
De cate ori simteam ca,daca ascult muzica veche romanesca buna mi se umezesc ochii,opream muzica si ascultam "Vacanta Mare".
E o idee nebuneasca,dar la mine a prins.
Si nu "Vacanta Mare" de azi,nu-mi place,ci "Vacanta Mare" de pe vremea cand era in formatia initiala,Dan Sava(fie iertat),Mugur Mihaescu si Radu Pietreanu.
Rad cu ei,ii ascult si ma binedispun.
Incearca, oricum nu ai nimic de pierdut!
Si, scuze pentru roman!

| harciog a răspuns:

Apoi daca ai inceput sa vezi in net o salvare nu mai scapi.Chiar ai nevoie de ajutor.

| Muppet a răspuns:

@paulyka_5385 as vrea sa stau ce prietenii dar in ultimul timp am descoperit ca pe cei pe care ii credeam cei mai apropiati si in care aveam cea mai mare incredere ii doare in *** de mine. Oricum nici nu stiu ce sa mai fac sa multumesc mereu pe toata lumea care stie doar sa ceara( fara sa ofere ceva inapoi) Si doar sa acuze fara sa se uite si la faptele lor sau fara sa le pese la cum am simt eu. Nu imi dau seama. poate am facut si eu greseli si recunosc ca am un orgoliu imens dar trec cu vederea multe si doar speram ca aia pe care ii credeam prieteni sa stie sa zica lucrurilor pe nume. Am inteles.sunt o proasta! I don't want to see

| Holocaust a răspuns (pentru Muppet):

Stiu cum e.Chiar foarte bine.
Sometimes...life really sucks! T_T
Eu imi descarc nervii desenand ceva,care intr-un fel exprima ceva(depinde daca-ti place),sau, sa-i zicem jurnal, un caietel in care scriu chestii care mi-au placut sau chiar chestiile astea urate ce ne strica ziua.Vazandu-le scrise pe hartie, pare mai usor.ma simt, mai usurata.Cateodata poti sa vorbesti cu o persoana mai apropiata, chiar daca e greu sa o gasesti uneori.Sau pur si simplu,incerc sa ma bine-dispun,sa uit de toate,ma uit la un film(comedie cu siguranta), sau mai bantui pe t/a, sau pe 9gag.Mereu functioneaza asta si-mi vine zambetul pe buze.Incearca! Poate functioneaza si la tine. happy

| Bobbless a răspuns:

Incearca sa vezi partea buna a lucrurilor si sa inveti ca nu e niciodata totul roz. si ca oricand exista ceva care indulceste viata amara. Cauta ceva ce te face fericit si incearca sa profiti de viata la maxim love struck nu lasa sa treaca pe langa tine nici un minut pentru ca fiecare minut scurs din viata ta se duce si nu se mai intoarce niciodata. Eu de exemplu mereu rad laughing vorbesc serios chiar si din nimic. pentru ca viata e asa frumoasa incat nu poti fi trist. Chiar si atunci cand sunt trista incep sa zambesc gandindu-ma la cate lucruri frumoase sunt pe lumea asta. Dedicati timpul mai mult pasiunilor tale. si fa ceea ce iti place. Succes sper ca ti-am fost de ajutor. si stii vorba aia : Zambeste chiar daca totul se prabuseste. :*

| TeUrSsCsYtEiUbEsC a răspuns:

Buna!
toxxxicDreaam are dreptate! desi si eu ma simt in momentul asta tare naspa.si chiar nu stiu dk...
Poate ai un motiv pentru starea asta.straight face.dar trece dupa ceva timptongueai sa vezi ca mai un pic si o sa incepi sa razilaughinghappy
...intra pe fb...vb cu knv care sty ca ii amuzant si iti trecehappyhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ştiu c-o să par ridicolă... dar eu când mă simt naşpa ascult HIP-HOP. Pentru că mă regăsesc în unele melodii... love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma esti baiat? ca eu sunt baiat si mi se ridica moralul in fistecare dimineata.tie nu?

| Smiley923 a răspuns:

Citeste o carte.Ea iti ridica moralul.Iti recomand:Singur pe Lume de Hector Mallot.Ai sa vezi un copil care trece prin suferinte mereu si mereu insa asta nu-l opreste din drum.Tu trebuie sa-ti traiesti viata si sa PROFITI de orice clipa.Cand esti trista de asemenea e bine sa ceri un sfat parintesc si sa nu te inchizi in tine.Viata-i scurta si frumoasa-TINE MINTE ASTA! big grin

| PauPaula a răspuns:

Sunt in aces moment la fel ca si tine in ultimul timp mi se intampla numai lucruri urate.dar incerc lucruri care sa ma faca sa uit cum ar fi sa stau cu prietenii si nu uita in acest mo
ment se vad prietenii adevarati. sper ca te-am ajuat succes>:d