| Eleeena a întrebat:

Ce fel de fete le plac baietilor? cele modeste si cuminti sau cele bogate si tupeiste

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ceea ce faci tu aici se numește „falsă dihotomie", care este o eroare de logică.
Falsa dihotomie constă în implicarea faptului că ar exista doar două alegeri.

Aplicat la întrebarea ta, implici că există doar fete modeste și cuminți și fete bogate și tupeiste - ceea ce este fals.
Dimpotrivă chiar, din experiență îți zic că e larg răspândit fenomenul oamenilor (băieți și fete deopotrivă) care n-au o chiflă în stomac dar tupeu până la Vladivostock și înapoi.

În altă ordine de idei, ar trebui să știi - și dacă nu știi încă, să bagi repede la cap - că nu există afirmații nici măcar generale (cu-atât mai puțin absolute) de tipul „băieților le plac tipul x de fete", „fetelor le plac tipul y de băieți", etc. etc.
Chestiile astea diferă (de cele mai multe ori destul de mult) de la individ la individ în funcție de atât de mulți factori încât chiar e eminamente imposibil să arunci o concluzie care să se aplice pe-un număr mare de indivizi.

Salam alekum.

9 răspunsuri:
| MaTrIx8378 a răspuns:

Mi-e de fel imi plac fetele sincere si cumintica, poate si putin tupeiste eu fiind mai timidhee hee, dar tie ce fel de baieti iti plac?

| AtateaConditii a răspuns:

Depinde,unora le plac tupeiste si fitoase altora modeste tot felul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de fiecare baiat.Nu poti generaliza.In medie, sub varsta de 24 de ani ei vor sa se distreze mai mult(cu fete bogate,,, tupeiste'', pitzipoance).Dar dupa aia, cand se casatoresc, in mod sigur cauta fete cuminti(nu conteaza daca bogate/saraece)si modeste.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Depinde. Baietii nu cauta dupa interes (ca unele fete) deci cred ca modeste si cuminti. Dar mai sunt unii carora le plac bogate si tupeiste. Fiecare cu gusturile lui.

| LifeIsColour a răspuns:

Clar cele modeste si cuminti, alea tupeiste doar pentru o noapte sau pentru o relatie "la misto" si atat:-D

| NemNUZ a răspuns:

Pai depinde, eu de exemplu as vrea sa imi petrec viata cu o fata cuminte dar daca e vorba de,, altceva,, tupeistele laughing)

| HikariAi a răspuns:

Hey! Parerea mea e ca la fiecare baiat, ii place un anumit gen de persoana, si invers, asta daca e vorba numai de iubire, la adevarata iubire, banii nu conteaza. Trebuie sa fii tu si atat, si atunci vei intalni persoana care ti se potriveste, vei stii atunci. Mie m'i se potrivesc fetele cu caracter puternic, care cu altii sunt rele, dar cu mine sunt ca niste ingerasi, care le pasa de mine, si care au ochi doar pentru mine. Sper sa fi inteles la ce m-am referit. Toate cele bune!

| RazerAbyssus a răspuns:

Mie imi plac modeste, si foarte sincere.

| OKMaui a răspuns:

Fete inteligente, modeste, amuzante, pline de viata, sensibile (optional big grin ), intelegatoare, frumoase si sexy. Daca nu are self-esteem, o ajut eu.