| oana1 a întrebat:

Ce inseamna familia pentru voi?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Echilibru, siguranță, iubire, respect, împlinire sufletească, etc.
Pentru tine ce înseamnă?
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna Oana! pentru mine fam reprezinta totul, e universul meu, langa fam mea ma simt in siguranta, fam mea imi da siguranta ca ajung si ziua de maine, datorita lor trec cu bine peste boala mea, ma ajuta de fiecare data sa ma ridic, si ca o minune, ma ridic si merg mai departe, asa ma chinui de 11 ani, fam o am de 23 de ani, acasa si in mijlocul fam ma simt o regina, inconjurata de un rege, un print si o printesalove strucklove strucklove struck...

| harciog a răspuns:

Ce inseamna pentru un sofer asigurarea obligatorie. Sfinta si legitima casatorie impusa de perfida moralitate.

| Candace a răspuns:

TOTUL! ei nu ma judeca, ei nu ma cearta, ei nu ma mint. sunt sinceri, buni si ii iubesc. daca nu ar fi familia mea, nimic nu ar mai conta. :*

| Aesir a răspuns:

Grup de persoane care sunt la fel ca tine si cu care te intelegi perfect.

| georgeseriful a răspuns:

Iubire,un cadou, totul cei bun.

| TeUrSsCsYtEiUbEsC a răspuns:

Hmm.o familiehappy
o familie unita este ceea ce toti vrem sa avem in momentul de fata sau in viitortongue
Chiar daca spunem:nu o mai suport pe mama, sau il urassc pe tata.ca bla bla bla
Intr'un final datorita lor suntem, cu ei ne petrecem jumatate din viata, cu ei ne petrecem sarbatoriile importante
Pe scurt familia este o mica/mare puzzla din toata puzzla construita
adica familia face parte din viata noastratongue funditaaa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paai nu prea situ cum sa formulez definitia.
reprezinta un grup de persoane, inrudite prin sange si prin casatorie.acest grup de persoane au un stramos comun.ei se iubesc si se respecta in majoritatea cazurilor ( sa nu uitam de cei divortati/destramati/abandonati) si se ajuta, sprijina, sfatuiesc.o familie se intretine mai mult spiritual decat material.relatia membrilor familiei trebuie sa fie bazata pe incredere, sinceritate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!

Intimidare,agasare verbale,mizerie,scârbă,tâmpenie,fără rost,un căcat, o frnzela topită, o prostie!

| Aberdeen a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare după norocul lui, îmi pare rău pentru tine.

| onelove12 a răspuns:

Familia pentru mine inseamna un grup de pers dragi care te ajuta mereu si iti da sfaturi bune si care tin la tine mereu

| 000nina000 a răspuns:

Pentru mine nu este de ajuns mama, tata si copii.Trebuie intelegere, iubire si respect ca sa fie o familie adevarata