| GeooSykes a întrebat:

Ce inseamna pentru voi familia?

Răspuns Câştigător
| availablehandyman a răspuns:

Doi oameni care ma bat la cap! happy

| KeepCalmAndLove a răspuns (pentru availablehandyman):

Cum poti spune aşa ceva!?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un zgomot de motor si un drum in fata mea.

| anss23 a răspuns:

Familia este formata din mai multe persoane de la care ar trebui sa primesti iubire neconditionata si sprijin.Sa ai pe cineva cu care sa te sfatuiesti, sa va ajutati reciproc.

| LolaLollita a răspuns:

Familia este cea care ma va iubi mereu si ma va sustine neconditionat, care imi va fi alaturi in special la greu, nu numai la bine. Este locul unde stiu ca mereu voi fi primita cu bratele deschise.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii ce iti sunt dati, nu alesi. Oameni de la care trebuie sa primesti sprijin, iubire si afectiune. Familia e ce te formeaza pe tine ca adult, ce iti da sau nu o educatie. Asta e "definitia" teoretica. La cea practica sunt, din pacate, multe semne de intrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- persoanele care au grija de tine si care te iubesc indiferent de greselile pe care le faci,
- oamenii care au incredere in tine, chiar daca tu ai renuntat sa o mai faci,
- care fac ''n'' lucruri ca tu sa fii fericit, fara sa astepte ceva in schimb
- persoane care ne iubesc neconditionat chiar si dupa ce ii ranim
- cei ce ne sunt mereu alaturi atunci cand ceilalti ne intorc spatele

Asta inseamna cuvantul ''familie'' pentru minewinking!

| availablehandyman a răspuns:

Daca asa e! happy