| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna pentrru voi o relatie? Pe ce se bazeaza?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Comunicare si minciuna, intalnesc fete si le zic marea cu sarea apoi le dau sictir pentru ca viata pe care o duc la locul de munca nu imi permite sa am incredere in visatoare

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sinceritate, serioztate,intelegere,atractie chimica =iubire, activitati impreuna dese, sex cat mai divers, des, multa comuniare, nebunie, umor etc totul conteaza dar inainte de a incepe o relatie daca nu esti un tip atragator pentru sexul opus ce relatie poti avea?

| alexandrualind a răspuns:

Vorba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O relatie sexuala se bazeaza, de cele mai mule ori "pa sex".Ea se executa cu minim doi parteneri si nu este obligatoriu sa comunice intre ei.

| Krixxus a răspuns:

Incredere si respect, onestitate

| Blackrose4 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, o relație se bazează pe încredere, comunicare, sinceritate şi respect. Dar, şi înțelegere.
Înseamnă, pur şi simplu, să te poți baza pe persoana de lângă tine, să fiți împreuna şi la bine, şi la greu, să existe înțelegere din partea ambilor parteneri şi să vă implicați 'trup şi suflet'.

| Răzvi4Deni a răspuns:

După părerea mea o relaţie se bazeaza pe încredere, sinceritate loialitate, respect, protecţie, fidelitate.
O relaţie se bazeaza, de asemenea, şi pe implicarea ambilor parteneri.
Într-o relaţie trebuie să existe armonie şi cât mai multe puncte comune.
Cu cât există mai puţine punctecomune, cu atât relaţia are şanse sa se dezbine mai repede.

| issulove a răspuns:

Incredere,respect și comunicare