| Raichu4u a întrebat:

Ce inseamna prieteni cu beneficii?

5 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

In general, inseamna a avea pe cineva cu care poti sa te comporti ca si cu un iubit/a, fara existenta unor sentimente. Puteti sa va sarutati, sa va atingeti, sa aveti contacte sexuale..si sa fiti doar prieteni. De obicei prietenia cu beneficii ajunge sa fie esuata deoarece in final, unul dintre ''prieteni'' va ajunge sa simta ceva mai mult de atat. Vorbesc din experienta laughing

| raluk27 a răspuns:

Amici care fac sex. Oficial nu au o relație, fiecare face ce vrea, se vede cu cine vrea si nu există sentimente la mijloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica se folosesc unul de altul. Unul are babi, altul pamant. Unul are ceva de dat, atul altceva. Se beneficiaza de pe urma celuilalt.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bani,nu babi. big grin

| PogChamp a răspuns:

Prietenie pentru sex. Nu sunt investite sentimente, doar sex, ei nefiind un cuplu.