| alexandra05 a întrebat:

Ce inseamna "intr-o relatie deschisa" si "prieteni cu beneficii"?

Răspuns Câştigător
| Pacifista a răspuns:

Relatie deschisa = relatie cu mici scapari,in care nu te implici,in care poti iesi si cu alti happy
prieteni cu beneficii= prieteni care cand se vad se saruta, fac sex, dar nu sunt intr-o relatie happy

5 răspunsuri:
| BlaBlaa a răspuns:

Intr-o relatie deschisa=intr-o relatie confirmata, adica prietenii/familia/cunoscutii celor care sunt impreuna stiu despre ea;
prieteni(i) cu beneficii=cand se trag/se pot trage foloase de pe urma unui prieten

| opium a răspuns:

Relatie deschisa- o relatie in care nu se pune accent pe fidelitate, nici pe relatie in sine-este legat de de expresia urmatoare.
prieteni cu benefici- un el si o ea care nu sunt intr-o relatie de dragoste, insa fac sex ocazional (impreuna)

| EvellineDub a răspuns:

Intr-o relatie deschisa= este o relatie oficiala, cunoscutii/familia etc. stiu despre asta.
prieteni cu beneficii-cand se pot folosi de pe urma unui amic.

| trollface a răspuns (pentru EvellineDub):

Esti o proasta sinistra.

| alexandra05 explică:

Multumesc!big grin