| LanguageMaster a întrebat:

Ce înseamnă să ai mulți sau foarte mulți prieteni?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Prieteni adevarati sunt doar cativa.
Prieteni multi inseamna cunostinte, camarazi, cu care tii legatura.
Foarte multi prieteni inseamna ca esti popular (din vreun motiv), dar, in realitate, poate sa insemne ca, de fapt, nu prea ai nici un prieten adevarat, de suflet.

| LanguageMaster explică (pentru Bula):

Cum adică doar câțiva sunt prieteni adevărați?
Adică 4 sau 5?

| Bula a răspuns (pentru LanguageMaster):

Da.
Un prieten adevarat si-ar periclita, sacrifica si viata pentru tine, te ajuta la maxim cand ai nevoie, indiferent in ce ipostaza.
Prietenie este cand si tu esti la fel fata de cei care simt astfel fata de tine.
Restul este...

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asta inseamna ca, de fapt, nu ai niciunul cu adevarat prieten. Trebuie sa faci deosebirea intre prieteni si amici. Amicii pot fi o multime, prietenii nu pot fi decat cativa. In acest ultim caz, trebuie sa te consideri o persoana norocoasa.

| LanguageMaster explică (pentru neutrino):

De trebuie să fi norocos?

| reihiuke a răspuns:

Inseamna sa te simti acasa oriumde te.ai duce

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Daca sunt multi, deja nu mai sunt prieteni ci numai cunoscuti apropiati.