| AnaMaria248 a întrebat:

Cum îmi pot face mai mulți prieteni?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Cauta-i in locuri unde poti gasi oameni cu aceleasi preocupari ca tine. Fii deschis, incearca sa comunici. Pe ca posibil nu ii judeca pe altii, iar daca o faci tine cncluziile pentru tine. Incearca sa ajuti oamenii, sa ai ceva sa le oferi fara sa astepti altceva in schimb.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cu devotament si dragoste fata de cei din jurul tau.

| danay72 a răspuns:

Pe situl jw.org sectiunea adolescenti poti gasi un filmulet despre prietenii adevarate. Sper sa iti fie util.

| h3r a răspuns:

Nu trebuie să ai mai mulți prieteni, cei pe care îi ai sunt de ajuns și mereu cei mai buni. Dacă vrei să cunoști mai mulți oameni, fii mai sociabil, mai comunicativ. Ieși mai des, participă la diverse activități.

| AtateaConditii a răspuns:

Sa nu te iei dupa aparente si sa fii deschis pentru oricine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si ce fel de persoana esti in general noua sau cel putin mie imi plac oameni care sunt glumeti! Te fac sa te simti mai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce-ai vrea sa faci asta?

| Andeuta a răspuns:

Iesi afara, socializeaza pe fb, implicate in activitati diverse.