| RilaIepur a întrebat:

Ce parere aveti despre citatul urmator: "Adevaratii cavaleri (barbati) nu se lauda cu iubitele lor"

5 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu pun virtualul aici pentru ca de cite ori am vorbit cu necunoscuti era ca si cind as fi vorbit cu mine.In rest in viata de zi cu zi sint perfect de acord.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Depinde in ce sens se lauda. A se afisa cu iubita in public sau la petreceri, a recunoaste sentimentele fata de ea, e un gest de cavalerism. Dar a face public anumite lucruri mai,, intime,, ori de natura a o compromite public, mai ales dupa incetarea relatiei, e dovada de mitocanie.Citatul se refera la cea de a doua situatie.

| RilaIepur explică (pentru Danut_Popa_1961):

Da pai la a doua. Nu cred ca vrea nici o fata sa auda cum iubitul ei spune cum a cucerit-o, cum s-au distrat sau chiar mai rau cum au petrecut noaptea trecuta.

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru RilaIepur):

Azi ar suna cam asa:Adevaratii gentlemani nu-si compromit iubitele.

| Marct a răspuns:

Adica un gentleman nu se lauda cu viata sa amoroasa. Nu are nevoie sa o faca, nu simte nevoia ca ceilalti sa-l laude pentru asta. E suficient de matur sa nu caute aprecierea la ceilalti.