| anonim_4396 a întrebat:

Ce porecla aveti si in ce imprejurare ati primit-o?

Răspuns Câştigător
| roxi_4927 a răspuns:

In gimnaziu m-am trezit "gulie" cand m-am tuns scurt. Asa mi-a ramas numele pana la liceu.

25 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Porecla mea este ''babanu''. Am practicat multe sporturi, printre care box si rugby si din cauza staturii atletice mi-au pus prietenii porecla respectiva.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pussycat.laughing Se pronunta [ pusichet] rolling on the floor Am primit-o de la colegii de scoala.Asta pentru ca imi place sa am unghiile foarte mari.hee hee

| LuS[z] a răspuns:

Ceea ce ei nu stiau ce inseamna eu i-am descoperit frumustetea cu ajutorul luceafarului poeziei romanesti.

| Casiana a răspuns:

Mie imi mai zic "pisicuta", este o porecla care mi-a ramas de la varsta de 13 ani(acum 20 de ani)...si acum imi mai zic pisicuta...Am primit-o pentru ca primeam mereu ceea ce vroiam ca vorbeam frumos si eram foarte doooolcebatting eyelashes...Acum s-a schimbat si am invatat ca trebuie' sa lupt pentru ceea ce vreau... Dar cd cineva imi zice pisicuta, simt ca sunt dn nou copil...Pa-pa!

| CrucifiedCountess a răspuns:

Predator...imi facusem tot parul codite impletite..si eram ca predatorulaughing

| rolly14 a răspuns:

Porecla mea este Rebela...nu ma intrebati de ce am porecla asta ca eu nu sunt rebela, ba chiar din contra sunt foarte linistita... dar porecla asta mi-a ramas de cand eram mica...acum am 13 ani...si mai am inca 2 porecle... Eila pentru ca rimeaza cu numele meu...si Miley...pentru ca arat aproape ca ea, sunt amuzanta si fac pe toata lumea sa rada...si am o voce excelenta aproape ca a ei

| Brigitta a răspuns:

Dupa ce nume am nu mai am nevoie de poreclalaughing

| Nimeni a răspuns:

Porecla mea este "Pufi"... din cauza ca mananc pufuletihee hee

| Abcfunny a răspuns:

A mea este Miley si au mai pus un "z" ca sa nu creada lumea ca sunt miley cyrus, mi-au dat-o ca am multe articole si accesori cu aceasta

| YLLL a răspuns:

Eu am o matusha pe care o cheama Maria. da i se zice Mimi
Seaman cu ea. sh de aceea in clasa a1a invatatoarea imi zice Mimi
Toata lumea asa imi zice.
laughing)

| margaritar a răspuns:

Iubiritz laughing asa imi spune tata de cand ma stiuhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hirciog dintodeauna.Cind eram mici ma enerva unul si incercam sa-l mimez muscindu-mi buza de jos repetat cu dintii de sus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ticalosu, pentru ca sint ticalos rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Banditu', pentru ca furam inimile fetelor, si inca le furbatting eyelashes inimasmug

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi se spunea Gâza pentru ca desi am 20 de ani nu am decat 45 de kg si 1, 62 inaltime.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cris. Pentru ca cristina e prea lung.
Amber datorita culorii ochilor mei
si Thunder pentru ca sunt foarte zgomotoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu le puneam porecle prietenilor, in clasele 1-4laughing. Acum imi zic colegii (Pauliniho), nume de fotbalist, imi zic asa ironic pentru ca nu sunt bun la fotbal si nici la alte sporturi laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Maimuta in scoala

| shishilik a răspuns:

Shishi Cat. Am fost la mare, si mi-a zis un nene ca seman cu CC Catch, iar nepotul meu, de vreo 3 anisori, mi-a zis Shishi Cat (se pronunta catlaughing )

Mi se mai spunea Juma' de buletin, pentru ca sunt mica de statura, Pishpirica, ca eram cea mai mica din grup, si Fatz, pentru ca am inventat o litera noualaughingbig grin.

| watchmen a răspuns:

Pai porecla mea era "pluto" si mi-a fost pusa de profu de istorie,
imi zicea asa pentru ca bunicul meu a lucrat in armata ca plutonier

| dan00tza a răspuns:

Buna! pai mie mi se zice blonda k eu eram k nuanta naturala un saten deschis si cand m-am vopsit blonda a fost oarecum un soc, ai mei de acasa(ma refer parinti si prieteni f buni) ma striga ori "tupeu"ori "stress"pentru ca eu la orice mic eveniment sunt cea mai stresata de ceea ce sa va intampla, cum se desfasoara, cum arat etc. iar tupeu pentru ca niciodata cand stiu ca eu am dreptate si ca nu exista alte variante nu imi tace gurita.am multe porecle... pup

| giuliahouse a răspuns:

Porecla mea este Pifa, am primit-o de la un prieten a lu fratimiu pentru ca lu fratimiu i se zice Pif... Pif si Pifalaughing)

| Allondra a răspuns:

Uite pe mine ma cheama Alondra. iar prietenii mei mi-au "prescurtat" numele.Acum toata lumea imi spune. "Alo". Mie chiar imi place. E dragut cand toata lumea iti spune numele la orice pas cand vorbesti alt telefon laughing

| MarutzzaPopesKuu a răspuns:

Mie mise zice si Marutza,Uta,Marutzz, Morena, Molla sau Olla

| MikiLove a răspuns:

Porecla mea este Bella desi pe mine ma cheama Ana. Cand am cunoscut-o pe Ioana o prietena buna ea se gandea ce porecla sa-mi puna pentru ca nu ii placea numele Ana.Sa tot gandit pana s-a hotarat sa imi puna porecla asta.De atunci toti prietenii, colegii de scl imi spun asa si sincera sa fiu chair imi place.