| imyajananja a întrebat:

Ce se intampla daca eu la 14 ani o bat pe una de 10 ani?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-o iei de la tac-su.

| Simpatic a răspuns:

Depinde cat de tare o bati poti avea mari probleme sa stii!
tie ti-ar placea ca cineva de 18 ani sa te bata? eu zic ca nu!
bataia nu este o solutie indiferent de ce ti-a facut acel "copil"

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Conform legii un minor de 14 ani raspunde in fata legii. Redau din lege: "Minorul care are vârsta între 14 şi 16 ani răspunde penal numai dacă se dovedeşte că a săvârşit fapta cu discernământ, iar minorul care a împlinit vârsta de 16 ani răspunde penal potrivit legii". https://lege5.ro/......odul-penal

| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca parintii tai sunt chemati la scoala si amendati, iar tie ti se scade nota la purtare instantaneu, lucru care iti va afecta media generala de inttrat la liceu.

| ReddY25 a răspuns:

Vei lua la rândul tău bătaie de la părinții tăi big grin

| TheGentleman a răspuns:

Te alegi cu dosar penal, măsuri educative și/ sau o internare la psihiatrie, să afle cauza comportamentului tău

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poate reclama la poliție pentru agresiune fizică și să tragi ponoasele.
De ce te-ai pune la mintea unei fetițe de 10 ani?

| ioana748 a răspuns:

Poti ajunge la scoala de corectie.
Daca i se intampla ceva rau, Doamne fereste, te transfera la inchisoare.
Incearca sa eviti astfel de reactii si conflicte.
Zi linistita iti doresc❤️