| AnneyAnney2005 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu niste retete speciale, usoare ( sa le poate face un copil de 10 ani cu unul de 12 ) pentru parintii mei ca sa le pot multumi pentru grija lor. Vreau sa ii las sa se relaxseze toata ziua si sa le pregatesc eu impreuna cu sora mea micul-dejun, pranzul si cina.

Va rog frumos!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Spuma / inghetata cu fructe si friscawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai voie sa folosesti cuptorul?
Sau macar cineva care sa va ajute cu cuptorul ala?
Si alege si tu doar un moment al zilei,nu pe toate ca nu aveti cum,sau ba da,dar e greu.

DEeeci,retete:
Salata de legum... Aveti voie sa folositi cutitul?
Altceva... thinking
Tiramisu ar fi iar simplu,dar trebuie sa-ti faca cineva cafea.
Salata de fructe ar mai fi, dar din nou, nu stiu daca aveti voie la cutit. Sau salata boeuf, sau orientala, dar aici e nevoie si de aragaz thinking

...Salamul de biscuiti? Dar si la asta trebuie aragaz.

Mai incerc.
De fapt nu.
Nu mai bine le faceti voi un desen si le cumparati o sticla de suc si niste turta dulce?

| AnneyAnney2005 explică (pentru anonim_4396):

Pai ne descurcam. Si salata de fructe e o idee buna. Desen am mai facut.
Multumesc pentru idei si da am voie cu cutitul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnneyAnney2005):

Cu placere.

| RagnarokR a răspuns:

Ou fiert, paine cu ou, salata de legume, felii de salam, branza, ceai cu lamaie.

Salata de vinete, salata de boeuf - e cea mai simpla, doar ca trebuie sa fierbi si sa toci cam mult.

Desert: Budinca de oricare fel si o pui in ceva recipient dragut. Budinca facuta cu lapte, ma refer. Cele de vanilie si ciolcolata au cele mai putine porcarii si toxine.

Sau inghetata, ca e cald. Sau pepene verde curatat si taiat cubulete si bagat putin la congelator, si uite asa - O inghetata naturala, un fel de.