| FαмєLiqυσяLσvє a întrebat:

Credeți ca o persoană (x) ar învinovății pe alta (y) doar prin faptul că ea (x) se simte identificată (prin cuvântul "identificată" mă refer ca persoana (x) a făcut acea greșeală, poate chiar a și repetat-o) în acea greșeală comisă de (y)?

4 răspunsuri:
| Shatteredx a răspuns:

Bineinteles. Sa zicem ca X este mama iar Y este fiica.
Sa presupunem ca Y vrea sa faca amor in grup cu doi subiecti de sex masculin.
Datorita constiintei lui X, care stie ca a comis acest fapt in trecut, poate chiar a recidivat si i-a parut rau, ar invinovati pe Y deoarece asa functioneaza regula.
Lumea vrea sa evolueze dar daca comite aceleasi greseli iar si iar si iar si iar ca si cele comise de stramosii lor, nu va avea nici o sansa. Dar nah, asa-s oamenii, vor sa se convinga si ei ca ceea ce au auzit e adevarat. Daca tu mananci un excrement de vitel mananc si eu chiar daca tu mi-ai spus ca are gust rau, sa ma conving. Daca minti?

| FαмєLiqυσяLσvє explică:

PS: Aștept cât mai multe răspunsuri.

| Piersii a răspuns:

Mai scrie o data (cel putin eu nu am inteles ce ai vrut sa spui) si da nume (de ex ana si maria) si nu trebuie sa fii oficial/a. scrie ceva care se intelege ce ai vrut sa zici.

| FαмєLiqυσяLσvє explică (pentru Piersii):

Credeți ca Ana ar învinovății pe Maria doar prin faptul că Ana se simte identificată (prin cuvântul "identificată" mă refer ca Ana a făcut acea greșeală, poate chiar a și repetat-o) în acea greșeală comisă de Maria?