| StefiiLove a întrebat:

Cum as ptea sa imi conving parintii sa imi ia un IPhone 5?
Am numai note de 10 si un comportament exemplar.Parintii mei au o situatie financiara foarte buna...Sau daca nu as putea sa imi stric telefonul(Samsung Galaxy Y)
Funda...

Răspuns Câştigător
| loryi98 a răspuns:

In loc sa iti strici telefonul incearca sa il vinzi cu cat poti, tot primesti ceva in plus in schimb sa il strici.Cu banii pe care ii vei primi de la telefon poti contribui la IPhone chiar daca nu o sa fie mult.Asa parintii tai vor vedea ca incerci sa dai si tu ceva. Spune-le in fata ca vrei alt telefon si ca crezi ca il meriti.Roaga-i sa ti-l ia. Eventual incearca cu un compromis

| StefiiLove explică (pentru loryi98):

Cred ca tu o sa primesti funda darmai astept sa vad daca cineva mai da vreun raspuns...si eu am 750 de lei+banii de pe telefon ar fi ceva ...pe okazii am vazut ca sunt cu 450 de lei second-hand

| loryi98 a răspuns (pentru StefiiLove):

happySucces!

11 răspunsuri:
| Alina0491 a răspuns:

Nu trebuie sa-i convigi sa-ti ia un iphone sau un galaxy. Parinti tai considera ca momentan tu nu ai nevoie de asa ceva. Intr-o zi, poate iti vor face o surpriza. Oricum cu cat e mai asteptat un lucru cu atat vei fii mai bucuros primindu-l!

| William a răspuns:

Le zici pur si simplu. Daca nu vor injura-i, nu iti mai face temele sparge tot prin casa da foc la masina sparge geamurile la scoala, arunca cu scaune prin clasa, sparge tabla. Pana la urma o sa iti cumpere telefonul. Acum sa iti explic logica mea. Daca eu am note foarte bune si vreau sa imi iei un telefon si tu ai bani si nu vrei nu am niciun motiv sa continui sa iau note mari sau sa ma comport frumos. App, poti sa furni bani de la ei si sa iti cumperi singur telefonul ca il meriti.

| Stan_Nidelea_1977_G4Sz a răspuns (pentru William):

Mai copilule ma dizgusti si ai o educatie proasta

Răspuns utilizator avertizat
| Melancolică a răspuns:

Nu te mulţumeşti cu ce ai.happy Părerea mea e că şi un Nokia 3310 este mai bun decât IPhone 5. Nu-mi displac IPhone-urile dar faptul că toate persoanele vor să fie nişte xerox-uri... normal că acum tu alegi ce faci cu viaţa ta.
Baftă!winking

| 1987543G a răspuns:

Da! Probabil cxa parintii tai vor sa iti dea o lectie de viata! In viata nu poti sa ai tot ce iti doresti! Probabil le-o fi frica sa nu devii rasfatat in orice caz nu iti strica telefoonul o sa isi dea seama ca tu l-ai stricat deoarece stiau ca vrei un telefon nou! Deocamdata nu le cere nimic parintilor si arata-le ca se poate trai si fara acel telefon numai asa ii convingi! Baftawinking