| neUtilizator a întrebat:

Cum e povestea voastra de dragoste? (frumoasa, tragica, vis neimplinit etc.)
Povestiti-mi-o!

Răspuns Câştigător
| adriangabor92 a răspuns:

M-am gandit sa scriu aceasta poveste pentru tineretul din zilele noastre! Sa nu mai treaca cineva prin ce am trecut eu.Am un sot. avem o relatie de 4 ani. Nu pot zice ca nu avem o relatie frumoasa, dar problemele din trecut.si certurile.si-au lasat amprenta asupra casniciei noastre.problema era la noi ca eram mult prea incapatanati amandoi, si ne certam foarte des! el era plecat si in alta tara, si poate de aceea ne era greu sa mentinem relatia. dar totusi suntem si acum impreuna, chiar dupa atatea certuri! Dar nu aici vreau sa ajung…. totul a inceput cand am plecat in alta tara. Eu eram intr-o tara…sotul meu in alta. dar totusi eram impreuna. Acolo am cunoscut un inger. Chiar daca eu nu stiam sa vorbesc aceea limba, nici el pe a mea…noi eram impreuna.treceau clipele. si eu uitam ca cineva.departe…ma asteapta! Chiar daca nu puteam vorbi destul de mult, noi ne iubeam.Nu conta ca nu stiam sa vorbim, era frumos…radeam de fiecare data cand eram in preajma lui.si toate s-au intamplat intr-o luna.in aceea perioada am uitat de prieteni.de familie.si de sotul meu…. la momentul respectiv aveam doar o relatie.nu eram casatoriti. parca eram nebuna.desi nu aveam nici cea mai mica idée despre viata lui.ne iubeam. Vreau sa precizez faptul ca nu am avut nici un fel de relatie intima…! Tocmai lucru asta ma atras la el. mia respectat dorinta! Nu stiu cum a intrat in sufletul meu asa de repdede.si fara sa imi dau seama. aveam de gand sa vin cu el in tara, sa il prezint parintilor. Aveam multe planuri.
Dar dupa o luna, trebuia sa vin in Romania, deoarece aveam unele probleme in familie. Dupa cateva zile m-am intors inapoi, dar si el era plecat in alta tara. In aceste zile, am aflat ca persoana pe care eu o iubeam ata de mult erau un om fara suflet, ba chiar avea femei la strada. Refuzam sa cred adevaru.nu puteam concepe asa ceva. M-am indepartat de el, si am reusit sa nu mai imi fie atat de dor de el.chiar daca ma gandeam la el! Problema a fost ca a ajuns inapoi, si era suparat foc pe mine, deoarece nu mai vroiam sa fiu cu el. Din ziua in care a ajuns a incepu tot cosmaru. Era gata sa-mi omoare prieteni si toti cei care erau langa mine.au urmat cateva zile de cautari. vroiam sa plec acasa, dar imi era frica. Asa ca am plecat in alt oras, departe de mizeria de acolo.Imi era greata de mine.Ma simteam oribil.cum se putea ca acel inger sa faca asa ceva? dar nu s-au oprit aici. Acuma nu doar ca ma cauta EL, eram cautata si de prieteni lui.Toti ma voiau, probabil pentru a ma duce la strada. Eram atat de speriata.cu ajutorul unor prietenii adevarati, am reusit sa ajung cu bine acasa. Am avut multe peripetii. v-ar lua somnu pana le-ati citi pe toate. Inca ii multumesc lui Dumnezeu ca ma ajutat, si nu am ajuns in mizeria de acolo. Poate ii va fi de folos cuiva povestea mea, si inainte sa se arunce la cineva in brate, sa se gandeasca ca au o familie, si nu stii niciodata pe cine poti intalni, si ce fel de persoana este.Ma mai gandesc la EL. dar ma bucur ca s-a intamplat asa.nu stiu ce a vrut de la mine. Desi stiu ca m-a iubit, dar nu voi stii niciodata daca m-a vrut pentru el, sau sa fac strada! Acum sunt fericita! Am vazut ca singurul care a fost langa mine cu adevarat a fost sotul meu! Ma iertat, si avem o casnicie frumoasa. Ne-am mai maturizat amandoi.Am invatat sa pretuiesc familia mai mult, si prieteni adevaratii. Mi-a luat o saptamana ca sa imi scriu povestea! Nu mai vroiam sa-mi amintesc, dar am vazut cate fete au fost in situatia mea, doar ca ele nu au mai reusit sa scape…! Pentru mine a fost o lectie de viata, poate pentru altii. o poveste banalawinking

1 răspuns:
| Cσσкiє a răspuns:

Păi m-am îndrăgostit de prietenul verişoarei acum vreo 2-3 ani, când eram clasa a IV-a sau a V-a. Se purta aşa frumos cu mine... Concluzie? Vis neîmplinit.