| florinnica83 a întrebat:

Salut prieteni, azi va voi pune o intrebare legata de dragoste: voi credeti in dragoste de pe internet, cat de sincera poate sa fie si cat de sinceri sunteti voi ca sa puteti cuceri pe cineva? mai am o rugaminte la voi povestiti-mi o intamplare reala din viata voastra si povestea cea mai frumoasa va primi sigur o fundita de la mine.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea pe internet ascunde multe. Nici macar nu e in totalitate dragoste. Ar fi cam 3 tipuri:
1. Persoanele sunt in alte orase si comunica cu ajutorul internetului. Totul merge frumos la inceput, dar din cauza ca cei doi se vad rar, totul se raceste, cei doi poate itnalnesc alte persoanel pe care le vad mai des decat parteneruld e relatie. Asa ajung sa se indragosteasca de altcineva si relatia virtuala moare.
2. Cei care se cunosc pe internet, vorbesc o perioada, se intalnesc si isi fac o relatie. Cred ca e cea mai comuna. Multi fac asta. E si cel mai comod mod sa cunosti pe cineva, stand in fata calculatorului cu o ceasca de cafea si biscuiti in tip ce afli jumate din viata celuilalt fara sa te stresezi. Ghinionul e ca niciodata nu-s tii peste cine dai si daca informatiile date sunt corecte.
3. Cei care au relatii normale, dar din lipsa de creier considera ca daca nu au poze pe facebook/hi5, setat stare relatie : Casatorit/a, status " te iubesc pana mor" nu este relatie completa. Si aia e dragoste virtuala. E gen " daca pui status ma iubesti, daca nu, nu". E doar Prostia care impanzeste Romania.

Intamplare. Eu am patit ce am scris in categoria a2a. Mi s-a dat sa cunosc persoane de tot felul. Inteligenti, genii chiar, prosti, foarte prosti dar nu mi-a iesit o relatie din asta niciodatatongue

O zi frumoasa!

3 răspunsuri:
| Julia89 a răspuns:

Eu personal nu cred, dar saptamana trecuta am fost la o nunta si acolo era o tipa din Filipine care a cantat o singura melodie eu i-am spus ca are o voce superba si am intrebat-o daca mai canta si alte melodii si cu cine e venita aici. Ea mi-a raspuns ca a venit cu sotul ei (el fiind roman) si am intrat in multe discutii gen cum s-au cunoscut.Si ce crezi? Pe internet. Adevarul ara ca se portiveau asa in felul lor, au zis ca duc o viata minunata in Filipine si nu s-ar mai intoarce aici decat pentru vizitat rude si locuri (la el ma refer), au acolo viata lor si vor sa aiba si un bebe. Tare asta suflet pentru suflet. Dar eu personal nu cred in dragoste pe internet. A si inca ceva mai cunosc pe cineva care s-au casatorit prin intermediul telefonului au zis marele "DA" in fata telefonului fara sa se cunoasca si el a venit din Italia si au pus nunta in octombrie. Offf ce viata ciudata si la mine dragoste la prima vedere.

| rox13yy a răspuns:

Pentru mine dragostea de pe internet =falsitate
foarte dar foarte putine persoane sunt sincere intr-o relatie pe internet, asa ca nu poti avea incredre in dragostea de pe internet, nu stii niciodata ce persoana se ascunde in spatele acelui id de mess

| maki11 a răspuns:

Florin...e greu de spus ca dragostea apare pe Internet. Cel mult pe internet incepi sa vorbesti cu cineva, sa legi o relatie de amicitie. Si in urma discutiilor si dupa ce vizualizezi pozele cuiva, se naste dorinta de a o cunoaste in realitate. Dar abia de aici, poti spune ca apare dragoste sau nu. Din felul in care cei doi se simt, comunica, etc. Internetul nu face altceva decat sa apropie oameni, tot fata in fata se leaga totul.