| Crisotemi a întrebat:

Imi povestiti si mie despre povestea voastra de dragoste?

Răspuns Câştigător
| ЖAngelOfLoveЖ a răspuns:

Uite iti spun eu una. Am avut un prieten american, cat pe aici sa zic ca il iubesc enorm de mult incat m-as duce la el acolo.Dar era diferenta enorma de varsta, dar si de locatie. El in America eu in Romania. (nu specific orasele). Dar ne intelegeam perfect, ii spuneam totul, ba chiar ne-am schimbat adresele, l-am cautat pe google maps, era adevarata. I-am gasit si CV-ul, la astea nu ma mintea.dar a inceput sa isi bata joc de mine, se dadea offline din ce in ce mai repede cand ma vedea pe mine si tot ma mintea ca are treaba, cand el de fapt statea cu iubitele lui, razand si fluierand, pe cand eu stateam si plangeam, gata, gata sa imi iau viata..Inca sunt in soc, si ma gandesc la el, pentru ca eu chiar il iubeam si il iubesc, dar acum asta e sad. Povestea mea e mai lunga, dar ti-am facut un mic rezumat, poate te ajuta.

15 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Iti repostez ce am scris intr-un alt post iarasi happy

Mi-am cunoscut partenera din intamplare pe hi5 am vazut un comentariu ridicol dat de un prieten al meu si am comentat si eu spunandu-i ca nu e adevarat ce a spus respectivul apoi am mai vb cu ea prin chat-ul de pe hi5 abia dupa vreo 2 saptmanani am bagat-o in seama. Chiar nu vroiam nimic de la ea pur si simplu sa fim amici. Am hotarat sa o scot afara sa o cunosc si i-am zis la misto, hai sa iesim la o cina romantica in doi pe malul unei ape. Zis si facut am iesit afara, si am dus-o la o cina romantica pe malul unei ape intr-o seara cu cer instelat :X... e aa ramas surprinsa de absolut tot. Am dus-o acasa, era inca in stare de soc cum s-ar zice nu stia ce sa zica si ce sa faca. Am mai iesit apoi dupa 3-4 zile, in care am vb mai mult la telefon, eu fiind plecat din oras. Am iesit ne-am plimbat nu i-am zis nimic ca vreau sa fiu cu ea sau ceva pana aproape de sfarsit sa o duc acasa m-am oprit intr-un parc, am pus o melodie de dragoste si am dansat cu ea, si atunci i-am spus ca o plac si daca vrea sa fie cu mine.
Nu mi-a zis nimic atunci am dus-o acasa, si la scara am sarutat-o eu am intors spatele si am plecat, apoi am primit mesaj de la ea ca s-a indragostit de mine. Si am ramas impreuna pana in ziua de azi ( 3 ani de zile )
La 6 luni i-am daruit un lantisor cu 3 pandantive, bagat intr-un cufar, si cufarul intr-o cutie mare cu nisip laughing. Cele 3 pandantive erau, un peste, o stea si o inima, ceea ce semnifica ca i-am daruit inima mea intr-o seara cu cer instelat pe marginea unui lac.
Apoi la 2 ani am cerut-o de sotie blushing... punand inelul intr-un ou kinder pe care l-am desfacut cu grija si am scos jucaria si am pus inelul. A fost un soc blushing.
Asta e povestea mea de dragoste!

Acum legat de fata perfecta eu tocmai am gasit-o, o fata destepata cu capul pe umeri deschisa la discutie, iubitoare, ascultatoare, sincera! Fizic este o tipa slabuta, inalta 1.75, cu craci misto laughing, este frumoasa mea :X.
Continuare? pai sa vedem... mai avem de trait nu? Inca suntem impreuna si o sa fim mereu. Orice ar fi eu o iubesc si ea ma iubeste, mai mult de atat ce as mai putea spune?

| Ycu a răspuns (pentru Azµre):

Ce romantic incurabil. big grin

| Azµre a răspuns (pentru Ycu):

:*

| WeedGotMeCrazy a răspuns (pentru Azµre):

Faza cu lantisorul si cu semnificatia lui. pfoa. marfabig grin

| Azµre a răspuns (pentru WeedGotMeCrazy):

happy Mulțumesc.

| WeedGotMeCrazy a răspuns (pentru Azµre):

M-am indragostit de baiatul meu prin simplul fapt ca atunci cand eram bolnava o punea pe mama lui sa imi faca mancare calda si venea la 2 noaptea si ma obliga sa pap big grin pentru faptul ca ma suna cand vine de la munca si ma intreaba ce imi aduce dulce de la chiosc, pentru faptul ca doreste sa calatorim, pentru faptul ca... pentru ca.e indispensabillaughing

| ЖAngelOfLoveЖ a răspuns:

Oh, multumesc.Sincer, nu m-am asteptat sa primesc funda, esti dragut/(a), ca nu imi dau seama daca esti fata sau baiatbig grin.

| Smile3 a răspuns:

Daca nu a avut un final fericit, nu are rost!

| Azµre a răspuns (pentru Smile3):

Ne vei scrie când vei avea unul? Promiți?
Sunt nerăbdător!

| Smile3 a răspuns (pentru Azµre):

laughing! ....nu cred ca voi avea! ..Adica poate... Nu promit nimic!laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Ilinka10 a răspuns:

Poveste de dragoste zicismug uite o sa iti povestesc eu ceva dragut.
Am fost in tabara cu scoala si acolo erau mai multe grupuri printre care un grup de cantareti( atunci m.am indragostit pentru prima oara). L.am cunoscut la piscinahee hee, l.am stropit din greseala cu apa iar el m-a luat in brate si m-a bagat cu capul in apahee hee (eram copii big grin) dupa care am facut cunostinta cu el si prietenii lui. am inceput sa discutam:d eram aceeasi zodie si cred ca asta ne-a legat cel mai mult. Seara cand grupul lui a plecat in club el a ramas in camin cu mine. si am iesit afara fara sa o anunt pe diriga. big grin in timp ce eu stateam cu el afara, numaram stelele si povesteam despre noi. diriga mea ma cauta de zor. pana a dat de noi. a fost cel mai penibil lucru atuncihee hee m-a certat si s-a luat si de ellaughing ca vorbeste cu mine. urmatoarele zile a fost un calvar. ma pazea diriginta ca pe butelie. dar ziua stateam numai cu el. peste tot eram impreuna. intr-o noapte a venit la mine cand dormeam si m-a sarutathee hee si eu m.am trezit brusc si s-a speriathee hee a fost comica faza. dupa ce am plecat din tabara relatia a continuat chiar daca stateam departe de el. am continuat sa vorbim si dupa o luna a venit la mine cu parintii lui smug a fost atat de frumoasa ziua aceeahee hee la vreo 2 luni a venit iar cu trenulhee hee si ghinionul a fost ca l.a pierdut big grin dar a plecat cu altul intr-un final. atunci a fost ultima oara cand l.am vazut cat am fost impreuna. pentru ca ne.am despartit. anul trecut in decembrie se sf nicolae la 2 ani si cv de cand nu il mai vazusem mi-a facut o surpriza si m.am trezit cu el la usa day dreaming a fost cel mai frumos moment si cel mai frumos sentiment care l.am simtit. am avut o poveste de dragoste frumoasa cu el smug

| Crisotemi explică:

@Skins te inteleg perfect

| ЖAngelOfLoveЖ a răspuns (pentru Crisotemi):

Multumesc ca ma intelegi. happy Si iti multumesc si pentru fundahappy.

| Crisotemi explică:

@mi se intampla si mie chiar acum^^...cum as putea sa nu te inteleg?