| CamyMe a întrebat:

Cum imi pot cere iertare iubitului, in cel mai sincer si frumos mod?! Ce pot spune? Pe scrut am facut o greseala copillareasca si vreau sa ii spun ca imi pare rau ca nu am gandit, ca il iubesc, si cel mai impoprtant ca imi cer iertare! Si as vrea sa ma ajutati cu partea asta. Nu am nici o idee cum as putea sa fac asta, pentru ca vreau sa imi cer iertare mai special. Nu doar iarta-ma, am gresit stiu si imi pare rau. Daca ma intelege cineva, va rog mult ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Pune-i in fata usii o inimioara facuta din lumanarele, candele de acelea mici, iar in centru o cutiuta cu un biletel in care sa-i zici cat de mult il iubesti si acel cuvant Iarta-ma! Nu cred ca va trece pasiv peste acest lucru! Ce zici de idee? le aprinzi apoi cobori si il si il suni sau ii trimiti un mesaj dupa un alt telefon sa iasa urgent in fata usii ca are ceva de luat! Multa bafta!

| edy132 a răspuns:

Si care e greseala? In mov evident e una destul de stupida sau o greseala de care-ti este rusine sa vorbesti. Daca nici tu nu vrei sa ierti ceea ce ai facut, de ce te-ai astepta sa te ierte el? O greseala care nu se iarta cu " am gresit si imi pare rau". Din aceasta cauza nu poti gasi o solutie, asa ca o cauti aici. Acum o sa vina si cateva comentarii stupide de genul " daca te iubeste o sa te ierte ", iar tu nu vrei genul asta de comentarii. Daca nu ai de gand sa faci sex de imparace, atunci spune-mi ce greseala ai facut ca sa gasim o solutie.

| Pedrorock a răspuns:

Pai ai putea sa te intalnesti cu el ii explici si dupa aceea il duci intr-un loc frumos si spune-i ca ar fi pacat sa va despartiti acum si poti sa-i dai si o scrisoare in care sa ii spui ce iti place la el si la final il saruti ar trebui sa functioneze bafta funda

| LaraLee a răspuns:

Buna Cami. sfatul meu ar fi sa fii creativa. daca este genul amuzant si care nu necesita eforturi imense pentru a te ierta, poti sa ii iei o felicitare in care sa ii spui intr-un mod cat mai simplu si amuzat ca regreti, sau sa te prezinti la el acasa neanuntat, iar cand deschide usa sa ii spui doar 'imi pare rau' si ori pleci ori astepti. daca greseala nu este imensa, poti sa faci aceste lucruri. el, banuiesc ca te iubeste, va reactiona imediat. daca nu este genul amuzant si care trece repede peste, atunci poate va trebui sa il rogi sa accepte sa va vedeti acasa la el, undeva la un local (nu la tine acasa, pentru ca nu cred ca ar veni, daca el e cel suparat) te aranjezi natural si ii spui intr-un mod cat mai deschis si simplu ca iti pare rau. daca niciuna dintre ideile mele nu ti se par potrivite, poti incerca sa il vezi si sa ii spui exact ce simti 'as fi vrut sa iti cer iertare intr-un mod special dar nu stiu cum' si apoi iti prezinti scuzele.
succes
Lara