| Sergiu0001 a întrebat:

Buna. Am si eu o intrebare. De ceva vreme, mai exact cateva luni sunt intr-o relatie cu o fata de care pot spune sincer ca m-am indragostit. Totul este bine si frumos, din partea ei vad aceleasi sentimente si chiar ma bucur.

As vrea sa ii spun ca o iubesc, insa nu stiu exact cum, ca parca nici sa ma duc la ea si sa ii spun direct: " Sti, eu te iubesc " nu e prea ok. Ati putea sa ma ajutati cu cateva idei, moduri cum as putea sa procedez?

Multumesc

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Pare ca te cam grabesti. Spune-i alte lucruri, despre cum te simti cand esti cu ea de exemplu.

| Violleta2022 a răspuns:

Atunci cand sunteti impreuna si este in bratele tale, cand o pupi... poti sa-i soptesti usor la ureche "te iubesc".

| XeniA33 a răspuns:

Buna Sergiu. Din punctul meu de vedere poti sa ii spui in orice moment simti asta. Nu e vreun mod special in care sa i spui, nu asta e important. Daca simti ca si ea are aceleasi sentimente o sa fie si mai usor. Primul meu iubit mi-a spus ca ma iubeste din senin, nu stiam cum sa reactionez si l am sarutat doar. Nu stiam daca il iubesc desi tineam mult la el asa ca am decis sa mai astept si abia dupa o luna i-am spus si eu inapoi. Daca ii spui si ea nu iti spune inapoi nu ti fie frica, poate nu se astepta si nu s-a gandit la asta. Daca te ignora dupa inseamna doar ca nu era persoana potrivita. Nu ti fie teama sa spui ce simti. Mult succes si sa ma anunti cum a fost.

| Sergiu0001 explică (pentru XeniA33):

E putin mai complicat, asta pentru ca respectiva fata are si un copil dintr-o casatorie anterioara. Si de aceea intrebam

| XeniA33 a răspuns (pentru Sergiu0001):

Daca nu te superi ca te intreb, cati ani aveti? Daca sunteti mai in varsta atunci intr-adevar nu poti sa i spui pur si simplu te iubesc. Ar trebui sa porti inainte o conversatie mai profunda despre relatia voastra si despre sentimentele tale dupa care ii spui ca o iubesti. Oricum indiferent de orice nu ti fie teama de o reactie neplacuta. Sunt sigura ca i ar placea sa i spui clar ce simti pentru ca nu vrea doar o joaca. Asta e strict parerea mea.