| OanaMariaG a întrebat:

Cum pot sa-l recuceresc pe iubitu meu.in ultima vreme relatia noastra a inceput sa"scartie" si au inceput din ce in ce mai dese certurile, nu as vrea sa ne despartim deoarece tin enorm de mult la el... spune-ti-mi cesa fac ca sa nu mai aiba ganduri de despartie...mersi frumos

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa afli cumva cauza acestei "scartaieli" din relatie. Daca e alta la mijloc, e mai greu. Ca barbat, iti pot spune ca in general, un tip cauta despartirea cand are deja alta relatie si e sigur pe ea (pe aceasta a 2-a relatie). Si in acest caz nimic nu-l va intoarce inapoi. O lupta in care premiul e el ii va da satisfactie. Se va afla intre 2 si va fi mai interesant. O sa le lase pe ele sa se bata si va privi oarecum amuzat spectacolul. Amuzat si presat. S-ar putea sa-l enervezi si mai rau cautand sa-l recastigi. Gandeste-te ca o relatie e formata din 2 persoane, si fiecare controleaza doar partea lui! Incearca sa te "retragi" tu putin. Sa vezi ce face? Daca nu-i lipsesti, e clar ca te-a inlocuit cu alta. Bafta! Imi cer scuze daca am fost prea dur. happy