| Markusfrtt a întrebat:

Cum sa fac sa nu mai fiu atasat asa de mult de o fata? Problema e ca suntem si amici. La inceput m-am indragostit de ea, apoi mi-am propus sa o uit, stiind ca nu va fi nimic intre noi. Apoi peste cateva luni, m-am indragostit de o alta fata, dar mi-a trecut repede. Iar acum dupa aproape 1 an si ceva, maa simt atasat de ea. La inceput am crezut ca o sa-mi treaca, dar uite ca nu s-a intamplat. Nu simt cum ca as fi indragostit de ea, dar... Sincer nici nu stiu cum sa zic. Chestia e ca parca o consider fata perfecta.Nici eu nu stiu macar ce simt sad. Deci, ce sfat imi dati?

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

O sa ramai cu un pic de atasament pana cand vei gasi o alta fata. Ai nevoie de un punct de sprijin sentimental si o "folosesti" pe ea pana cand vei avea unul real.

| az123 a răspuns:

Salut
cred ca aici vei gasi multe sugestii ce te vor ajuta.
http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/1102011165
succes si cele bune

| AlexDumitru24 a răspuns:

Daca as fi in locul tau as incerca sa am o relatie cu ea. Dupa parerea mea o relatie va apropie foarte mult. Daca relatia nu va merge veti ramane prieteni buni(asta depinde de voi). Asta a fost strict parerea mea, sper sa te fii ajutat! Mult succes!

| fatahippie a răspuns:

Daca vrei cu adevarat sa uiti de ea, gandeste.te la defectele ei. eu asa am facut si a mers de minune