| Markusfrtt a întrebat:

Cum sa fac sa nu mai fiu atasat asa de mult de o fata? Problema e ca suntem si amici. La inceput m-am indragostit de ea, apoi mi-am propus sa o uit, stiind ca nu va fi nimic intre noi. Apoi peste cateva luni, m-am indragostit de o alta fata, dar mi-a trecut repede. Iar acum dupa aproape 1 an si ceva, maa simt atasat de ea. La inceput am crezut ca o sa-mi treaca, dar uite ca nu s-a intamplat. Nu simt cum ca as fi indragostit de ea, dar... Sincer nici nu stiu cum sa zic. Chestia e ca parca o consider fata perfecta.Nici eu nu stiu macar ce simt sad. Deci, ce sfat imi dati? Fara sfaturi gen ar trebui sa incerci sa fi cu ea, pentru ca nu se poate. Povestea e mult mai complicata, eu am incercat sa spun pe scurt.

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Rezumate doar la relatii de sex si atat e pacat de tineretea ta, si NU te umili in fata jigodiei

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta deci raspund la fel nu te umili jigodiei esti tanar trebuie sa exeprimentezi cat mai multe cearsafri

| LoveSleep a răspuns:

De ce nu se poate?
Mă roade curiozitatea.

| Markusfrtt explică (pentru LoveSleep):

Sentimentul nu este, si nu a fost reciproc (Chiar ea mi-a zis asta. Dar asta a fost acum mai bine de 1 an si ceva).

| OldSoul a răspuns:

Trebuie sa fii indiferent, spuneti ca oricum nu ar fi mers relatia, si ca nu tear fi meritat pe tine.

| ViseCiufulite90 a răspuns:

Daca esti atasat asa de tare de ea incearca sa ii fi un foarte bun prieten si asa in timp iti vei da seama ce simti pentru ea cu adevarat si vei sti ce sa faci in continuare!