| Markusfrtt a întrebat:

Cum sa fac sa nu mai fiu atasat asa de mult de o fata? Problema e ca suntem si amici. La inceput m-am indragostit de ea, apoi mi-am propus sa o uit, stiind ca nu va fi nimic intre noi. Apoi peste cateva luni, m-am indragostit de o alta fata, dar mi-a trecut repede. Iar acum dupa aproape 1 an si ceva, maa simt atasat de ea. La inceput am crezut ca o sa-mi treaca, dar uite ca nu s-a intamplat. Nu simt cum ca as fi indragostit de ea, dar... Sincer nici nu stiu cum sa zic. Chestia e ca parca o consider fata perfecta.Nici eu nu stiu macar ce simt sad. Deci, ce sfat imi dati? Fara sfaturi gen ar trebui sa incerci sa fi cu ea, pentru ca nu se poate. Povestea e mult mai complicata, eu am incercat sa spun pe scurt. Multumesc

4 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Auzi,sa-ti spun un ''secret'' de al nostru
Poti fii baiat bun,de treaba, si alte calitati, daca mie (de exemplu ) nu imi place cum arati (nu neaparat ca esti urat sau ma uit la aspect, dar prima data asta face toata lumea) poti fi si frumos si sa nu-mi placa mie, daca pur si simplu nu simt nimic, nici o chimie intre noi, ce rost are?

| 愛日本 a răspuns (pentru 愛日本):

Fii indiferent, daca ei nu ii pasa de tine tie de ce ti-ar pasa de ea? Nu da la o parte omenii care tin la tine pentru cei care nu o fac.

| Markusfrtt explică (pentru 愛日本):

Si pe urma sa zica ca sunt increzut. Crezi ca rezolv ceva daca sunt indiferent? Din contra, o sa ajunga la concluzia ca sunt un increzut.

| edit28 a răspuns:

Raspunsu' il sti deja, doar curaj iti mai trebuie.