| paulacool69 a întrebat:

Cum sa sarut un baiat? buna...sa trecem direct la subiect eu saptamana viitoare ma intalnescu nu un baiat care imi place tare mult de el dar mi-e freca sa n-o dau in bara ca sunt mai mica decat el cu 3 ani...si mie teama cumo sa treactionez? daca o sa ma serute eu ce fac? ca nu stiu sa sarut...infine. asta e e totul...va rog ajutati-ma sau dartimi macar un sfat multunesccrying

178 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca el iti baga limba in gura eu bagi si tu si asta e totul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dupa mine ar trebui sa inchizi ochi si sa intinzi buzele te apropii incet de el si va atigeti nupa ce v-ai sarutat ii zambesti frumos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.nici eu nu am stiut sa sarut pana acum 2 seri.am 14 ani happy! Am iesit seara cu prietenii si ne-am jucat adevar sau provocare.am primit provocarea sa sarut un baiat.de care mie imi placea.bineinteles ca si el vroia sa ne sarutam.nu am refuzat si m-am ridicat si m-am dus la el... el m-a imbratisat cu ambele maini si m-am atins usor de corpul lui. dupa care ne-am sarutat.big grin a fost minunat.primul sarut din viata mea. pot spune ca a fost unul reusit. i'am spus in soapta la ureche ca a fost primul'. si el a zis: "nu te cred.te.ai descurcat perfect". si uite ca am trecut de ce imi era frica...lasa-te purtata de val. o sa vezi ca va fi bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca el te sarutat, sarutal si tu pe dinsul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stay linistita si la mine e accelasi lucru daca nu sti asta e daca te place cu adevarat va fi cu tine chiar daca nu sty sa saruti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa invetzi p parcurs... pur si simplu miscati buzele, deschide-o un pic si asteapta ca el sa-si bage limba in gura ta, apoi si tu fa acelasi lucru, incearca sa-ti pui mana, ori p spatele lui ori p fata sau gatul lui, sunt si eu incepatoare:p, dar m-am descurcat:p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fata inchizi ochi si te lasi dusa de val trebuie sa fi cat se poate de relaxata te apropii de el intredeschizi usor buzele ai bagi limbutza in gura si incepi sa o misti sa o musti so masezi cam asa ceva bine nu ati pot explica cam totul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-te dusa de val...eu primul sarut l-am avut la 8 ani!

Si acum am 12 asa ca nu-ti face griji.

Usor de zis greu de facut nu?

Deci lasa ca o sa fie bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nutsi fie frica de nimic poate el singur nu stie a saruta si tu vei fi acia karell vei invatsa, sai fii crezuta in tine sa uiti de tot si lasa sa se faca totul de la sin.succese

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul va merge bine mirgi ca pe apa insa sa nu incerci tu prima sarutul ci el ca te v socoti o prosta si inca ceva asigurate ca baiatu e de incredere bine iti doresc un sarut romantic si cul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata lasa-te purtata de val crezi ca toti ne-am nascut invatati sa sarutam sau chestii de genu asta vii puternica nu cred ca o sa-ti zica ``Nu stii sa saruti``

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistitta... Totul va decurge cu bine. Si eu am fost pusa in aceeasi situati si a fost ok. |Lasa totul sa vina de la sine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul sarut vine de la sine.CREDE-MA.eram obsedata de chestia asta insa totul a venit de la sine.baiatul m-a sarutat si eu am continuat. el nici nu si-a dat seama ca sarutasem pentru prima data. ce e mai rau acum. e ca maine trebuie sa il sarut eu pe iubitul meu.pentru prima data.deci o sa amm nevoie de ceva curaj pentru ca el e cam rusinos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai uite cauta pe google cum sa saruti, iar daca te saruta stai linistita nu deschide gura mare din prin date cu ceva aromat pe buze si lasa sa preia el comanda.Nu te panica o sa ai niste furnicaturi e mult pana cand te saruta odata si dupa nu te mai opresti. a si vezi nu te saruta cu ochii deschisi.si lasa-l daca e prima intalnire dar vezi sa nu il saruti la inceput la sfarsit e cel mai bine ca sa te gandesti la el toata seara dupa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu... dar cum pot sa sarut un baiat...am vb cu prietenul meau astazi pe mess si mi. a zis "de ce nu ma saruti si tu"ce pot face?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie si el e mai mare decat mine cu 2 ani dar mie teama sa nu il musc de limbutza sau ceva de genul...deci cred ca trebuie sa il saruti cu atencie si sa te lasi dusa de vale:X:Xlove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai simplu trebiei sa te ei din urma lui si sa faci cam ce face el sau ii explici tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei am 14 ani, sunt baiat si crede-ma stiu ce spun, cind ajungeti intr-un loc mai retras incearca sa fii cit mai relaxata, verificati respiratia, cind va fi momentul, el va privi adinc in ochii tai, s-ar apropia incet de tine, si ar inclina capul putin, tu trebuie sal inclini in partea opusa, cind ajungeti aproape sa va atingeti buzele inchide ochii, fii relaxata, caci buzale sunt unele din partile corpului foarte sensibile, nu te grabi, sarutal fin pe buze, asteapta 1 secunda si vezi daca incepe sa faca vreo ceva daca da incearca sai faci pe plac, iar daca nu face nimic timp de 2, 3 secunde continua sal saruti fin miscind capul foarte lin intr-o parte si alta iar apoi el va face totul. ok? nu-ti fie teama totul merge de la sine. succese!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi calma si lasate purtate de valul iubiri azi a fost primul sarut din viata mea si a fost ca un vis devenit realitate ill yub foarte mult! te yub darco mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte usor trebuie sa il lasi pe el sa vezi ce ii place mai mult si sincer totul vine d la sinee o a vezi ca buzele ti se "misca singure" succes si o sa vezi ca totul o sa fie bineee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vin la mine te invat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca te saruta...incerci sa nu te intimidezi si saruti cum saruta el, mai exact faci ce face si el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite Paula si eu am fost asa dar acum totul este ok si eu am avut o gramada de fluturasi si imi rupeam toate mainele si cand le-am zis prietenelor mele erau bukuroase pentru mine asa ca fa si tu la fel lasa-l pe iel si dupa aia o sa sty ce ai de facut bafat multa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci intai te duci la el si spui ca il plci i gata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasate la mana lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu stiu sa sarut:-s... a vrut unu de 8 sa ma sarute la scoala si eu cum is 6.si l-am refuzat.si m-am despartit de el din cauza ca nu ne-am sarutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana sa inveti sa saruti mai bine te-ai apuca de romana un pic, caci daca vorbesti in halul asta cu un baiat o sa te sarute doar sa iti astupe gura laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga Paula! Acum 1 an ma luptam cu aceeasi problema.prietenul meu e mai mare cu 5 ani ca mine si nu stiam cu msafak sa il sarut! El imi zicea ca nu ii place eu la fel dar am auzit ca el vroia foarte tare si pana la urma ar fi fost ceva nou! eu zic sa va sarutati cu limba pentru ca e foarte misto nu e scarbos deloc acum am aflat si eu e foarte super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut un iubit si l-am sarutat de vreo trei ori si eram jenata m-au vazut si prieteni lui si acum m-am certat cu el penrtu ca tipa baieti dupa el ca m-am sarutat cu el si a gasit-o pe alta noi faceam glume fara sa stiu eu ziceam ca e adevarat si zicea el ca a gasit una blonda cu ochi albastri ce vremuri bune acum stau si ma holbez la el toata ziua categorig sta pe strada mea