| CrazyName a întrebat:

Cum se nasc copiii? Dar nu vreau raspunsuri gen "cauta pe google" sau "sa iti spuna maica-ta" sau "esti prea mica sa afli". Vreau saspunsuri serioase si detaliate dar totusi pe romaneste. Cine crede ca sunt prea mica sa nu-mi saspunda deloc ca nu asta v-am intrebat!

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Xtadelo a răspuns:

Cauta pe google
Intreab'o pe mama ta
Esti prea mica sa aflii asta
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,Andreea!
Copiii se nasc prin vaginul mamei.Vaginul este organul musculos care face legatura intre uter si exteriorul corpului, prin care se elimina si lichidul menstrual.Atunci cand mama implineste cele 9 luni de sarcina, ea are anumite dureri, contractii uterine foarte puternice, intra in travaliu, dupa care incepe nasterea pe aceasta cale.
Durerile nasterii sunt foarte greu de suportat si foarte dureroase. Daca vrei iti explic ce inseamna si uter. Uterul este organul feminin care contine un tesut moale in interior, este chiar organul ce poarta viitorul copilas care se va naste.
Sper ca te-am ajutat cat de cat macar!
Te pup!
Pa, pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-aduce barza.n-ai vazut in filmul pacala?

| RazerAbyssus a răspuns:

Iti baga unu puta in pruna ta si peste 9 luni o sa feti... pe acolo pe unde bagi tamponul, e pe romaneste sau nu?

| LoLoBlue a răspuns (pentru RazerAbyssus):

=]]]]]]]]] laughing)))))))))))))))))

| cosminhnx a răspuns:

Te aduce barza, asa mi-a zis mami