| leluc a întrebat:

Cum ti-ai petrece ultima zi alaturi de iubitul tau, daca ai sti ca urmeaza sa plece in strainatate pentru trei ani?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Daca ar fi vorba despre mine... S-a spus deja cam tot ce s-ar putea face in ultima zi impreuna - excursii, jocuri, dragoste, mese romantice, picnicuri. Este greu sa te gandesti ca trebuie sa indesi in ultima zi toate amintirile sa le ia cu el. Sunt convinsa ca amintirile il vor urmari si fara aceasta ultima zi. Iubirea noastra va avea un greu hop de trecut. S-ar putea sa nu reziste acestui test. S-ar putea ca aceasta ultima zi petrecuta impreuna sa fie ultima fericita, sau ultima impreuna ca si cuplu. Timpul este un inamic incredibil, iar distanta un altul. Deci sunt doi inamici care ar lupta contra noastra si a dragostei dintre noi. Este, desigur, foarte usor sa comunici, exista net, telefonie fixa si mobila - se ajunge usor dintr-un capat de lume intr-altul, daca sunt bani, dar toate presupun multa munca, sacrificii, frustrari. Poate ca n-as stii sa-mi aleg cel mai bine ultimele cuvinte si mi-ar parea rau, daca relatia s-ar termina, tocmai din cauza ca nu am rostit altele, ca nu am tacut cand eram nervoasa, ca nu am putut sa fiu langa el cand avea indoieli. Ochii care nu se vad se uita... Sau depinde cat de intensa este privirea lor?
Din pacate, desi cred sincer ca noi am fi perechea care ar reusi sa treaca peste acest obstacol, am si cateva exemple dintre prietenii nostri care au reusit sa amane inevitabilul aproape 3 ani ca apoi sa se desparta, fiecare urmand un alt curs al vietii. Probabil ca se iubesc, sau ca s-au iubit foarte mult, dar la nevoie nu au putut fi unul langa altul si incetul cu incetul s-au distantat unul de altul si sufleteste, nu doar geografic. El a gasit pe altcineva de care s-a atasat, care a avut nevoie de el...
Asta ar fi motivul pentru care eu, desi as privi cat mai senina si optimista problema si as incerca sa raman cat mai calma, totusi in suflet as privi aceasta zi ca pe ultima zi fericita. Daca as stii ca maine vine sfarsitul lumii ce as face? M-as distra la greu, as iubi profund, privind in ochii dragi, as pregati cele mai bune mancaruri si as asculta muzica de dragoste pentru ca de maine oricum nu mi-ar pasa sau n-as mai simti nimic. Nu inseamna ca as pune cruce relatiei, dar cred ca as simti ca ating o culme - iar dupa culme urmeaza o panta de coborare. Desigur ca exista si drumuri cu mai multe culmi si mai multe pante - depinde cat rezisti sa le strabati fara sa obosesti, fara sa te apuce dorul de un popas linistit, de un camin impreuna cu cineva. Mai exista si alt aspect - daca timpul este stabilit - ca e doar 3 ani inca este bine, dar odata ajuns si obisnuit cu viata acolo poate va vrea sa ramana acolo. Atunci s-ar pune problema daca suntem sau nu impreuna... Daca ma iubeste ar face tot ce poate sa fim impreuna si eu, desi mi-ar fi foarte greu, as accepta sa-l urmez. Asta, cred eu, ar fi singura rezolvare.
Poate ca nu ti-am raspuns la intrebare - m-as distra, as incerca sa disimulez ce simt, as rade si mi-as face planuri razand, as pune masa, as verifica daca sunt toate lucrurile in bagaje, as lacrima putin atunci cand el nu vede, as incerca sa fiu curajoasa si sa privesc optimist zicand ca mi-a trecut aproape jumate din viata si nici n-am simtit-o, deci cei trei ani vor fi floare la ureche... As face multe, multe poze... ca sa-i prind toate reactiile. As fi extrem de ingrijorata de ce ii se poate intampla pe drum, dar as avea grija sa nu-l obosesc cu asta, ca tot nu-l ajuta la nimic... M-as simti incredibil de singura si parasita cand as vedea geamantanele pregatite si pe el gata de drum. Si mi-as pastra marea majoritate a lacrimilor pentru cand va fi plecat...

519 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca n-am fi casatoriti si as fi sigura ca este omul meu, l-as lua in casatorie in aceasta ultima zi si am face o petrecere mare (de nunta fara dar) la care i-am invita numai pe cei dragi si apropiati.
Daca ar fi deja sotul meu, m-as trezi langa el, ceva mai tarzior, am manca ceva bun, mancarea lui preferata, am face dragoste pe indelete si ne-am rasfata in asternuturi. Apoi, pe seara i-am invita la noi pe cei dragi lui (parinti, frate, prieteni buni) fiindca nu se desparte numai de mine ci si de ei, apoi ne-am plimba cateva ore seara, am adormi imbratisati dupa un ceai bun si un film. L-as duce apoi la aeroport, as plange ca o bleaga, i-as promite iubire vesnica. De a doua zi as face orice ca sa ma duc si eu langa el.

Anna
| Anna a răspuns:

M-as trezi dis de dimineata pentru ca timpul ar fi mult prea pretios si clipele frumoase mult prea scurte; mi-as lega iubitul la ochi cu o basma obtuza, si l-as duce in locul unde ne-am cunoscut, l-as saruta patimas, m-as lipi de pieptul lui ca o meduza si nu as conteni sa-i spun cat de mult il iubesc. As trai intens fiecare clipa petrecuta alaturi de el, i-as asculta bataile inimii, as savura fiecare cuvant, fiecare privire, fiecare zambet, l-as privi staruitor in ochi si i-as promite ca nu-i voi uita niciodata. Pe urma as fugi din capitala, as lua primul tren si as merge la munte, la un picnic la iarba verde, la aer curat, as face multe poze si ne-am filma reciproc in timp ce ne facem declaratii de dragoste si promisiuni nestramutate.As face toate lucrurile comune care ne aduc bucurie, spre exemplu as merge la un club de echitatie si am calari impreuna, as comanda mancarea noastra preferata, i-as pune in portofel o poza draga lui (cu mine, evidentbig grin), as bea o bere si m-as imbata de dragostetongue...
Seara, as privi stelele, i-as cere iubitului sa-mi fredoneze melodia mea preferata si as adormi in bratele lui. Iar a doua zi, l-as conduce la aeroport, m-as agata de el ca o maimutica si l-as implora sa ma ia cu el(sa fiu bagajul lui de mana)...tongue
Iar daca va refuza, ii voi lasa toata dragostea mea si ii voi promite ca-l voi vizita cat mai curand posibilhappy

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Daca as sti acest lucru cu suficient timp inainte, as aranja impreuna cu el sa plecam impreuna!
E ingrozitor sa stai despartit de persoana iubita, mai ales pentru atata timp!
Se pot intampla multe. si nu ma refer la infidelitate, sa zicem ca nu s-ar pune problema, am comunica zilnic, ne-am vizita de cate ori ar fi posibil, dar daca s-ar intampla vreo nenorocire si nu as fi langa el in cel mai scurt timp, nu mi-as ierta-o!
Asadar, nu, nu m-as gandi cum sa petrec intr-un mod cat mai placut o ultima zi cu el ci cum sa petrec fiecare zi langa el, sa-i pot arata zilnic dragostea mea, sa-l rasfat si sa ma bucur in fiecare zi si in fiecare noapte de iubirea lui.

| psiholoaga a răspuns:

Eu mi-as lua liber, as pregati un picnic, am lua o carte de povesti din care citim cateodata impreuna, bicicletele si am merge in parc. Pe malul lacului, am face poze strambandu-ne in toate ipostazele si facand lucruri simple, care stiu ca imi vor lipsi, cum ar fi sa imi explice inca o data cum se pune lantul la bicicleta. Am citi povesti, ne-am tine in brate si ne-am bucura unul de prezenta celuilalt. Cam ca o zi obisnuita, dar acordandu-ne mai mult timp.

mira
| mira a răspuns:

Desi este o chestiune de suflet ea trebuie organizata cu mult cap.Trebuie sa te asiguri discret ca iubitul este dispus sa intre in jocul tau.De data asta majoritatea initiativelor trebuie sa-ti apartina, asa ca:
1.rezolvati-va toate treburile administrative cu cateva zile inainte pentru ca nimic sa nu tulbure fericire ultimelor clipe perecute impreuna;
2. el trebuie sa faca vizitele de ramas bun pe la rude cu o zi inainte;
3.in zia respectiva evoca impreuna cu el momentele cand v-ati cunoscut si cand ati fost fericiti;
4. dupa micul dejun cu bunatatile preferate de el, intreprindeti un pelerinaj pe la locurile unde ati fost fericiti;
5.adopta o mina vesela, poate chiar exuberanta, pentru ca sa ramai asa in amintirea iubitului;
6.cumparati fleacuri, amuzati-va, jucati-va copilareste;
7. faceti o plimbare cu barca sau urcati pe munte, plimbati-va pe faleza, culegeti flori din care sa impletiti coronite si inele facand schimb de promisiuni sau juraminte, dupa cum e cazul;
8.folositi momentul prielnic pentu schimbul de cadouri;
9.cina romantica; asezoneaza clipa cu versuri de dragoste;
10.noaptea de neuitat intre flori si miresme ametitoare.
Oricate sfaturi ai primi, ele valoreaza mai putin decat propria-ti intuitie.Inima usoara! Mira

mira
| mira a răspuns:

Revin cu o completare, leluc. S-ar putea ca in ziua marilor emotii sa ploua.Pregateste deci si planul B.Selecteaza melodiile pe care sa le ascultati in doi si sa valsati, alege cateva toalete feminine de interior pentru dimineata, pentru dupa-amiaza, pentru seara, stabileste-ti un restaurant pentru masa de pranz. Te sarut, Mira

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Uffff...grea intrebare! Cred ca nu as face ceva spectaculos...iesit din tiparele obisnuite ale vietii in doi...as cauta privirea lui pana in strafundul sufletului pentru a afla daca eu sunt aleasa lui pe viata... daca gasesc acest raspuns, inima mea va da navala, umplandu-mi ochii de lacrimi si intrebandu-l unde vom sta impreuna, pentru ca voi fii alaturi de el...ca nu voi putea sta departe nici macar o clipa fara el ...si dragostea ar muri incet...Stiu ca ma iubeste...ca vom tine legatura prin orice mijloc... dar grijile zilnice si problemele inerente ne detaseza uneori de ceea ce ne lipseste cel mai mult...si? ...cum voi putea trai fara el? asa voi fii alaturi la bine si la rau...pentru ca asa este viata. Daca va accepta, sigur este iubitul meu cu care voi merge pana la capat...altfel...imi voi pune mereu intrebarea...de ce? ma va urmari si sigur voi gasi raspunsul dureros.
Asa ca ultima zi as petrece-o facandu-ne planuri de viitor impreuna, luand hotarari importante pentru noi...si de ce nu...decizia finala...impreuna sau nu! ...Trei ani nu sunt trei luni...trec greu...Am sa va povestesc pe scurt povestea unui prieten:
A iubit o fata din liceu...7 ani... un cuplu bun de exemplu... Din cauza unor situatii materiale ale familiei, fata a plecat pe vas sa munceasca, fiind in anul II la facultate... a fost o decizie grea...stia ca-i va pierde... dar a fost nevoita. Dupa 6 luni a venit in concediu si totul a fost ok, doar ca fata i-a spus ca ii este greu singura acolo...si mi se parea normal... L-a rugat sa vina cu ea sa lucreze pe vas un an si se vor inapoia apoi cu ceva banuti si vor porni singuri in viata. El n-a vrut, n-a putut...si dupa 6 luni au inceput sa se rareasca mesajele, telefoanele...si la urmatoarea vizita in Romania... ea i-a spus ca a gasit un baiat care-o iubeste mult, o respecta si o face fericita... Ea nu s-a mai intors...este cu acel baiat dupa vas... s-au casatorit si ma bucur ca este fericita... El regreta ca n-a putut sa ia decizia corecta la timp...si a ramas cu un gust amar ...Intrebat daca regreta... a lasat capul in jos si mi-a spus ca a fost un prost ca a pierdut o fata asa de buna pentru comoditate, prea multa incredere in ceea ce credea si ca a dat ceva frumos pe un serviciu pe care astazi nu-l mai are...
Eu nu m-as gandi atat de mult la cum sa petrec ultima zi cu el...ci cum sa petrec prima zi cu el acolo unde va fi... Sper sa nu te dezamagesc... dar daca il iubesti cu adevarat, gandeste-te bine si nu lua decizia care iti convine pe moment...ci gandindu-te in viitor! SUCCES!

eileen
| eileen a răspuns:

Eu am plecat pentru 3 luni in strainatate si tot ne-am despartit, chiar daca inainte de a pleca am petrecut fiecare secunda impreuna, de dimineata pana seara, promitandu-ne ca totul va fi bine, ca vom rezista testul timpului.
Eu as pleca cu el, mi-as lua adio de la viata de aici daca l-as iubi atat de mult si situatia ar permite. Nu as lasa distanta sa ne distruga iubirea.

pupimik
| pupimik a răspuns:

M-as pune cu cateva zile inainte de plecare sa scriu un fel de...jurnal...in care as povesti absolut toate amintirile frumoase pe care le avem...indiferent cat de mici sau penibile sunt.As pune o gramada de poze cu noi doi si o mica descriere sub pozele respective.
As cumpara un medalion pe care as grava numele noastre si doua lacate micute tot asa.cu numele noastre gravate.
In acea ultima zi m-as duce la el acasa inainte sa se trezeasca. I-as pregati un mic dejun si o scrisoare frumoasa in care sa ii spun cat de mult il iubesc.Pe urma m-as pune in pat langa el.Cand se va trezi sunt sigura ca va fi fericit sa ma vada dormind alaturi de el.
As alege un loc foarte frumos care stiu ca l-ar incanta. I-as cere celei mai bune prietene sa mearga cu un sfert de ora inaintea noastra la locul stabilit(in locul respectiv sa fim doar noi doi) si sa puna acolo un cearceaf pe care sa fie imprimate o gramada de versuri sau declaratii de dragoste( sunt firme care fac imprimari pe tricouri si tot felul...trebuie sa se poata si pe un cearceaf.In mijlocul cearceafului i-as spune prietenei sa puna jurnalul iubirii noastre si medalionul peste care sa presare petale de trandafiri.Ne-am iubi in mijlocul naturii. La sfarsitul zilei i-as da lacatul cu numele lui si cheita. Vom prinde lacatele unul de celalat...si le vom inchide. Le vom ascunde intr-un loc de care sa stim doar noi doi. Cand unul dintre noi va simti ca iubirea piere...va merge si va desprinde lacatul cu numele sau de cel cu numele ceiluilalt(daca el va simti ca nu mai poate continuar relatia.sigur isi va aminti de lacat si va trimite pe careva din tara sa il ia). Daca la intoarcerea lui...lacatele raman inca prinse unul de celalat...inseamna ca iubirea noastra nu va muri prea curand.

assiris
| assiris a răspuns:

Eu n-am iubit sad

assiris
| assiris a răspuns:

Daca as fi in situatia lui, mi-as dori ca ultima noastra zi dinaintea plecarii sa fie o reeditare a tuturor clipelor ce ne-au facut fericiti toata perioada in care am fost impreuna. Clipele in care ne-am cunoscut, primii fiori care ne-au facut sa fim impreuna, cele mai fericite momente traite impreuna. Totul nepregatit, firesc, asa cum nu ar fi vorba de o despartire ci de o "telenovela" a vietii noastre. La despartire, un sarut simplu, o stringere in brate, un "la revedere" si o retragere din peisaj asa cum ar fi sa plec pina la magazin, scoala, piata si nu cu fringeri de suflete ca la plecarea pe front. Internetul si multe mijloace ve vor apropia. Singura promisiune pe care as face-o, - draga mea, voi face totul ca in cel mai scurt timp sa fim din nou alaturi sa reeditam despartirea in sens invers. Si m-as tine de cuvint.

assiris
| assiris a răspuns:

Daca Bula (# de persoana care are acest ID!) ar fi intrebat ar raspunde: Ne-am trezit la 5 dimineata, ne-am pupat si am facut sex. Bine dar la ora 6?
Bula: ...Sex. OK toata dimineata dar dupa masa:
Bula: sex
si cind va aflati pe peron si trenul s-a pus in miscare? Nu i strigat dupa ea?
Ba da a spus Bula, am strigat,
- Cind vii acasa sa facem sex?

daniela
| daniela a răspuns:

As incerca sa-i fac toate placerile in ultima zi, tot ceea ce el si-a dorit dar eu nu am vrut, tot ceea ce stiu ca-i place dar nu am avut timp pentru asa ceva, tot ceea ce as crede ca l-ar face fericit si nu l-ar pune pe ganduri cand e departe ca sa ma uite... Numai tu il cunosti foarte bine asa ca...

daniela
| daniela a răspuns:

Facand absolut tot ceea ce iar putea aduce aminte de mine in fiecare moment cat am fi despartiti

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

As sta o zi intreaga cu el.

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, uite si eu iti potspune ca si sotul meu a fost plecat de 2 ori si intr-o misiune foarte dificila, a stat de fiecare data 6 luni, si pot sa-ti spun ca tremuram de frica de fiecare dat cind nu ma chema, pai cel mai mult ai bucura cand stai langa ei si iti petreci ziua alaturi de ei, impartasindu-ti pareri, idei, sperante si dragostea care ti-o poarta. Oferai ultimele clipe doar lui, lasa alte treburi mai importante, pot astepta dar faptul ca pleaca si nu-lmai ai in preajma o perioada este destul de dificil.Iti doresc multa bafta si fii tare, ai speranta si incredere in el si vei vedea ca Dzeu va ajuta.

lolita
| lolita a răspuns:

Eu inainte sa plec in strainatate, aveam o relatie de 3 ani si am renuntat la ea. ultima noapte am petrecut- impreuna facand dragoste nebuneste. nu regret nimic, asa a fost sa fie.

| DenissaDeea a răspuns:

Sigur as plange intai cred. ultima zi as petrece-o cu el sarutandune in bratele lui si am discuta despre viitorul nostru cum se va schimba...
Am discuta daca intre timp sar pute face o chemare sa ma ia si mine dupa el... daca nu se poate las astepta cu siguranta atat de mult sunt dispusa sa fac orce sacrificiu numai sa fim fericiti in preuna ca acum...
Ias spune ca nu il voi insela niciodata cu numeni, ca ii voi fi fidela, te voi astepta cat va fi nevoie, te iubesc din tot sufletul, tu insemni totul pentru mine si nu ar mai avea sens viata fara tine ...Mergi cu toata increderea si sa ne revedem sanatosi si bucurosii ...Pana te intorci ma voi ruga pentru noi sa avem incredere unul in celalalt, sanatate si incredere deplina...

| DenissaDeea a răspuns:

Sa iti mai zic o experienta de-a mea...IN URMA CU TREI ANI.am fost nevoita sa plec eu pentru cateva luni din tara, mi-a fost foarte greu sa iau hotararea de a pleca singura din tara...m-am gandit ca il pot pierde, chiar daca eram casatoriti, eram disperata, eram deprimata atat de mult il iubeam si totusi am plecat cu dumnezeu inainte, singurul atu-u care il aveam era iubirea noastra si increderea neconditionata unul in celalalt...si relatia noastra de atunci s-a schimbat mult mai bine in bine...am devenit niste persoane care am vazut adevarata valoare care o are fiecare dintre noi si mult mai intelegatori...si dupa experienta care am trecut amundoi iubirea dintre noi a inceput sa prinda un cotur la 100 % mai mare rezistenta durabila si traita intensa si acum...
Conteaza foarte mult intr-un cuplu cata importanta are jumatatea lui si daca exista iubire incredere reciproca si adevarata relatia merge si de la distanta...

| nicky a răspuns:

As sta toata ziua in bratele lui, l-as saruta, i-as spune ca il iubesc si ca-l astept sa se intoarca acasa. Noaptea cred ca n-as inchide un ochi si as plange in continuu.

| mariazet45 a răspuns:

As petrece aceasta zi ca oricare alta zi din viata noastra pentru ca el sa isi aminteasca de mine intotdeauna asa cum am fost in toata perioada de cand santem impreuna. Cu mici modificari in ceea ce priveste dragostea pe care o simtim unu pentru celalalt. In primul rand ne vom privi in ochi cel putin 5 minute fara sa ne miscam pentru a ni se imprima imaginea in retina pentru mult timp si a ne aminti unu de celalalt asa cum santem, sinceri si cu sentimente deosebite. Ne vom promite ca de cate ori vom avea ocazia vom fi impreuna. Ii voi promite ca toate concediile din cei 3 ani le vom face impreuna pentru ca voi face sacrificii materiale pe toata durata anului in curs pentru a merge sa il vizitez chiar daca el nu va putea venii in tara.In cele din urma voi face tot ce imi va sta in putinta sa il conving sa merg cu el, chiar daca va trebui sa renunt la foarte multe lucruri aici in tara si nu cred ca dupa aceasta va dori sa mai plece undeva vreaodata fara mine daca intr-adevar ma iubeste cu adevarat. Iata ca ultima zi alaturi de iubitu meu se poate transforma intr-o zi in care la sfarsitu ei imi pregatesc bagajele pentru a -mi ptrece tot restul vietii alaturi de persoana iubita. Renuntarile din aceasta perioada a vietii sper sa fie compensate cu dragostea pe care o voi avea langa mine. Ioana fa tot posibilu sa fii alaturi de persoana iubita, in dragoste si in razboi totu e permis si nu cred ca e chiar imposibil sa faci acest lucru. Daca nu ai reusit sa iti faci bagajele sa plecati impreuna ramai cateva luni sa iti rezolvi problemele cu serviciu si familia si prezinta-te cu un bilet de avion la poarta fericirii.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

As petreceo alaturi de persoana iubita, o zi ''de ramas bun''.

auran
| auran a răspuns:

As putea sa incepc cu o cina romantica dar, poate as pierde prea mult timp si, nu cred ca asta si-ar dori sa stau la bucatarie in loc sa fiu cu el. dimineata am lua micul dejun acasa in pat si as sfarsi cu un desert delicios tot in paaaat, apoi am pune la punct bagajul pentru a avea restul zilei si serii fara alte preocupari si griji. Am pleca apoi la plimbare printr-un parc sau as merge la padure unde am putea lua prinzul intr-o mica poienita si apoi am lenevi intinsi, tinandu-ne de mana sub sarutarile blande ale soarelui, apoi daca imrejurimile in care suntem ne-ar permite, am putea sa ne furam saruturi dulci si pline de pasiune care ar putea creste intr'atat incat ne-am lasa dusi de pasiune...
Am pleca apoi spre casa dar numai sa facem un dus si pentru a ne schimba pentru o cina in oras dupa care desertul (un desert prelungit chiar pana spre dimineata) l-am lua ca si dimineata in pat si cu siguranta ar fi mai bun ca oricand!

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde pentru ce ar pleca in strainatate!
Trei ani sunt lungi si... "ochii care nu se vad, se uita".
Intrebarile la care as cauta raspuns, chiar inainte, ar fi:
1. Este neaparat nevoie sa plece si sa ma paraseasca? Sau doar sa plece si va reveni?
2. Nu am putea merge impreuna? Ar fi vreun impediment din partea lui sau a mea?
3. Cand va avea concedii / vacante anuale ne vom putea intalni? Va veni acasa sa ma viziteze sau sa ma duc eu la el in vizita?
4. Are de gand sa revina la mine dupa cei trei ani? Dar eu oare am de gand?
5. Doreste sa tinem legatura intre timp, prin mess, mail, telefon etc? Dar eu doresc?
Daca la intrebarile de mai sus asi avea min 7 raspunsuri "da", atunci as fi linistita: mai mult ca sigur MERITA sa astept dupa el 3 ani!
Daca s-ar cumula 5-6 raspunsuri "Da", as fi cu precautiunii, as astepta ce se va mai intampla pe parcurs.
Sub 5 raspunsuri "Da" as considera ca am petrecut o perioada frumoasa impreuna, dar... mai mult ca sigur: s-a terminat!
In toate cazurile, as aduna toate pozele si filmele ce le-am facut impreuna si le-as inregistra pe CD/DVD, ca amintire.
As petrece cat se poate de frumos intreaga zi cu el, dupa dorinta si placul lui, dar si al meu!
La despartire i-as inmana cadoul meu de "nu ma uita": dvd-ul cu amintirea vremurilor frumoase, petrecute impreuna...
Si vom vedea ce ne aduce Viitorul!

| moonY a răspuns:

Pai.cred ca mi-as face loc printre bagajele lui.glumesc.desi cea mai frumoasa surpriza ar fi sa-l anunti ca mergi cu el.
dar presupunand ca deja te-ai gandit la varianta asta si nu e posibila. punandu-ma in situatia ta, cred ca as face cele mai nebune lucruri.toate acele lucruri la care m-am gandit cat era langa mine, insa n-am avut timp.sau curaj sa le fac.
i-as darui cele mai frumoase clipe, nelasand sa se vada ca sunt trista, l-as privi zambind desi stiu ca inima mea zbiara de durere.
i-as scrie o scrisoare cu toate motivele pentru care il iubesc.scrisoare pe care el o va citi zilnic.
iar peste 3 ani, cand se va intoarce, o voi gasi impachetata intr-un buzunar. avand randuri sterse de lacrimile lui.
iubirea invinge orice obstacol.totul e sa-ti doresti sa lupti!

| borsec a răspuns:

Sincer eu nu cred in relatie la distanta, daca dupa ce trei ani de relatie ne dam seama impreuna ca suntem sortiti unul pentru celalalt, as face toate demersurile pentru a pleca impreuna.

| bunica a răspuns:

O zi foarte agitata si cu emotii. plecarea se va simtii abia a doua zi cand realizezi ca a plecat.cred ca as petrece cu multa atentie sa nu-l supar cu ceva sa nu plece suparat.

| stardeea a răspuns:

Sincer..nu cred ca as putea sa fac din ziua aia o zi fericita..probabil ar fi o zi urata in care am plange amandoi..plina de promisiuni, regrete, planuri.

| beba a răspuns:

Probabil ca as avea inima sfasiata de durere...ca nu imi mai pot rataci privirea in ochii lui verzi, ca nu ii mai pot vedea zambetul care ma facea sa imi doresc sa il iau in brate si sa il strang cu toata puterea...ca nu ma mai pot odihni in bratele lui dupa o zi istovitoare de munca...
Este foarte deprimant, sa recunoastemsadAs sta cred toata ziua holbandu-ma la el si incercand sa imi intiparesc pe retina fiecare zambet ...as pregati o baita relaxanta pentru amandoi, am sta de vorba asa cum obisnuiam despre orice nimic si am rade ca doi nebuni pana ne-ar da lacrimile, l-as saruta pana as simti ca inima imi iese afara din piept, m-as pierde in ochii lui atunci cand am face dragoste, l-as tine in brate ca pe un copil si l-as saruta neincetat...si cu siguranta am plange impreuna ...de dor, de teama, de furie ca nu ma mai pot trezi dimineata cu el langa mine, incercand sa ma gadile sa deschid ochisorii larg, l-as iubi cred in ziua aia cat pentru tot timpul petrecut impreuna...si as continua sa il iubesc si dupahappy