| bianca37 a întrebat:

Daca iubitul meu s-a suparat dintr un motiv foarte neinsemnificativ si mi-a spus ca o sa se schimbe si n o sa mai fie cel de dinainte si ca se va raci ce inseamna? Adica i-am spus ca el crede ca daca se va îndepărta putin si ma va trata cu indiferenta ma va atrage mai mult? Nu, pe mine ma îndepărtează daca o sa se poarte rece cu mine
Ce ziceti cum sa ma comport sa fie cel de dinainte dulce cu mine pentru ca daca nu va fi, sincer pe mine ma îndepărtează daca se poarta rece si ma tratează cu indiferenta

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poate ca acel morit nu a fost chiar atat de nesemnificativ pentru el.
totusi aceasta racire a relatiei pe care el si-o impune cumva, nu va aduce lucruri bune pentru voi, ba din contra!

| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca te santajeaza!
Daca nu ne spui cine a gresit si ce a facut, nu avem cum sa stim cine-i viovat, de ce s-a suparat iubitul tau si de ce te santajeaza in felul asta.

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu putem sa-ti dam un raspuns corect daca ne povestesti doar ce vrei tu sa credem despre iubitul tau. Exista 3 situatii: Partea ta de poveste, partea lui de poveste si adevarul.

Mai pe scurt, avem nevoie in detaliat de partea lui de poveste cat si partea ta de poveste. Abia atunci ai sa primesti sfaturi corecte pentru problemele tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi sună a șantaj emoțional.

| Miruna333 a răspuns:

Intotdeauna e si cealalta versiune a povestii, nu stim lucrurile din perspectiva lui. Nici nu poti specifica motivul, asta da de gandit. Pana la urma lucrurile ne afecteaza diferit, ce tie ti se pare nesemnificativ, pentru el poate fi important. Sa aiba reactia asta, nu ma astept sa fie nesemnificativ. Daca ai facut ceva atat de grav, poate parasi relatia, nu sa o tina pe copilarii cu raceala. Posibil ca vrea sa te faca sa suferi, de asta te si ameninta cu comportamentul lui pe viitor, daca era atat de grav, cred ca s-ar fi schimbat de la sine, fara sa iti spuna, dar este imatur.

| MrAM a răspuns:

Depinde ce ințelegi tu prin motiv ‘nesemnificativ’. Daca a spus ca se schimba si nu va mai fi la fel, categoric ai facut o greseala semnificativa laughing

| Negroo a răspuns:

"neinsemnificativ"? Ce ar insemna asta?
Daca l-ai suparat asa de rau incat promite ca se va raci, nu semai poate face nimic. Eventual spune-i ca asa te indeparteaza de el. Raceala e sfarsitul oricarei relatii.